Záhradníctvo

Určujúce skoré zrelé odrody paradajok

Pri výbere rozhodujúcich odrôd rajčiaka skorého dozrievania je potrebné venovať pozornosť tomu, či sú určené pre južné alebo severné oblasti.

Južné odrody majú silné silné lístie, ktoré dokážu chrániť paradajky pred horiacim slnkom. Rastlinné obdobie južných paradajok je dlhé. Životné procesy nie sú také intenzívne ako v severných, ale "juh" sú odolnejšie voči klimatickým podmienkam.

Severné odrody paradajok sú prispôsobené horúcemu, ale krátkému obdobiu. Rastú, rozvíjajú a produkujú plodiny veľmi rýchlo. Ale na juhu sa tieto rajčiaky neodporúčajú pestovať so všetkými vonkajšími výhodami. V južných šírkach sa nebudú páčiť ani dobrá zber, ani kvalitné ovocie ani dlhá vegetačná sezóna.

Severné paradajky majú malé množstvo listov, ktoré sa nachádzajú tak, aby plody získali maximálne slnečné svetlo. Pod južným slnkom takéto kríky rýchlo vyrastie a nemôžu poskytnúť ovocie základným živínom. Navyše, samotné paradajky sú často opálené a rastú škaredé a malé. Často taktiež polovica suchá.

Výrobcovia sa často neobťažujú, aby uviedli, v ktorej oblasti sú určené semená paradajok, čo niekedy vedie k zlyhaniu pri nákupe novej rajčiny. Agrofirmy umiestnené na Sibíri produkujú semená paradajok pre svoj región. Ide zvyčajne o super detergentné a determinantné paradajky.

Semená rajčiakov zahraničných spoločností a tie, ktoré produkujú spoločnosti v európskej časti Ruska, sú vhodnejšie pre strednú zónu. Ale severníci môžu pestovať tieto odrody paradajok v skleníkoch na "teplých" posteliach.

Určujúce odrody paradajok môžu byť veľmi skoré, skoré dozrievanie a stredné dozrievanie.

Tip! Pre zaručenú úrodu je lepšie pestovať ultra rané a predčasné dozrievanie.

Včasné zrelé odrody určujúcich paradajok

Mnoho nových paradajok, ktoré sú hybridy prvej generácie a sú vhodné na skleníky a na otvorené terény, ponúka rad novo zrelých odrôd. Niektoré z nich poskytujú dobré výnosy pri pestovaní vonku, dokonca aj v severných oblastiach Ruskej federácie.

Je to dôležité! Rastúca sezóna pre holandské hybridné paradajky je uvedená od dátumu výsadby.

Rozmanitosť "Townsville"

záver

Pri výbere odrody rajčiaka, ktorá je plodná a vhodná na špecifické účely a podmienky, je dôležité nielen opis odrody na obaloch výrobcu, ale aj jej rozdelenie na zóny, ako aj súlad s agrotechniky potrebnými pre špecifickú odrodu rajčiakov.

Holandské odrody paradajok s vysokým výnosom sú pomerne rozmarné a vhodnejšie pre skleníky. Domáce sú často menej plodné, ale sú schopné bez problémov rásť na otvorenom priestranstve.