Záhradníctvo

Najlepšie odrody marhúľ

Marhuľové odrody sú mnohé a rozmanité. Podľa Štátneho výboru pre poľnohospodárstvo sa v Rusku pestuje 44 druhov marhúľ, z ktorých 65 je zapísaných v štátnom registri, okrem toho existuje niekoľko hybridov, ako aj mená, ktoré nie sú uvedené v oficiálnych zoznamoch. Na pochopenie rôznych odrôd marhúľ a pomôcť tento článok.

Charakteristika odrôd marhúľ

Klasifikácia odrôd marhúľ je skôr svojvoľná. Sú však rozdelené niekoľkými znakmi. Výška a typ stromu sú nasledujúce skupiny:

  • poddimenzovaný (do 3 m);
  • stredne hrubá (3-6 m);
  • vysoký (nad 6 m);
  • stĺpovitý.

recenzia

Vera Andreyevna Dal, 57 ročná, Stavropol Territory Marhule rástli v našej záhrade tak dlho, ako si spomínam. Nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť, iba na jar sme vyrezali staré suché vetvy. Neviem, o aký druh som sa nikdy nezaujíma. Rastie pre seba, prináša ovocie - a je to v poriadku Arkady Iosifovich Stein, 49 rokov, Voronezh Mám tri Lelyy, ktoré rastú v mojej záhrade, zasadil som sa pred pätnástimi rokmi. Zasadil kvôli experimentu, dlhú dobu neveril, že by som mohol pestovať marhule. Ukázalo sa však, že Tatiana Anatolyevna Lazareva, 35 rokov, Adygea, jej manžel pred piatimi rokmi zasadil marhule. Čierny zamatový stupeň. Minulý rok tam bolo pomerne málo marhúľ, ale podarilo sa nám to vyskúšať, bolo to veľmi chutné. A nezvyčajne sú fialové ako čerešňová slivka, ale zamatová.