Záhradníctvo

Ošetrenie jabloní pri páde proti chorobám a škodcom

Zberom na jeseň v skutočnosti žneme plody našej práce. Existuje kategória letných obyvateľov, pre ktorých končí starostlivosť o rastliny bezprostredne po zbere úrody. Zameriame sa však na vedomých záhradkárov. Záhrada vyžaduje najbližšiu pozornosť pred zimným oddychom. Kráľovná ovocného sadu je jabloň. Ako dôležitá je liečba jabĺk na jeseň? Aké lieky použiť a proti ktorým objekty je vhodné bojovať na jeseň?

img ">

Prečo proces, keď sú jablká už vybrali

Táto jednoduchá otázka môže stále páchnuť. Samozrejme, aby sa zlepšila kvalita zberu, ak sú jablká poškodené morom alebo sú postihnuté chrastou, nebude fungovať. Ale ak boli na jabloni označené škodlivé predmety, je možné dúfať, že v budúcom roku nebude žiadne?

Pravidlá a odporúčania

Pre vašu záhradu používajte iba schválené výrobky s platnou skladovateľnosťou. Dajte si pozor na falzifikáty, skontrolujte certifikát kvality predávajúceho. Spracovanie záhrady na jeseň sa nelíši od jarných postupov od škodcov a patogénov. Vyžadujú sa osobné ochranné prostriedky. Všetky procedúry sa vykonávajú na suchom, bezvetrnom dni.

Liečba všetkých stromov za jeden deň. Použite postrekovač s dobrým sprejom. Čím menšie sú kvapky, tým rovnomernejšie sa aplikuje roztok liečiva. Je potrebné sa o zariadenie postarať, udržiavať ho v čistote, čistiť postrekovač a filtre. Lieky nemôžu pracovať pri nízkych teplotách.

Tip! Nepoužívajte nevyužitý zásobný roztok. Nájdite si v ten istý deň užitočnú aplikáciu a použitie.

Popri jabloňach chránia popísané prípravky aj iné ovocné stromy, bobule a okrasné rastliny. Napríklad močovina môže spracovať všetky trvalky, ktoré trpia útokmi vošiek.

Trochu o iných metódach ochrany jabĺk na jeseň

Pri ochrane jablčného sadu by sme nemali zanedbávať staromódne metódy. Urobte si čas, aby ste nastavili záchytné pásy na zachytávanie pruhov. Na stenách ošetrených na báze vápna nainštalujte protipožiarne siete. Takáto ochrana je potrebná najmä pre mladé stromy a sadenice jabĺk.

Kopanie pristvolnyh kruhy lepšie nahradiť uvoľnenie, čo dáva rovnaký výsledok, ale nie je nebezpečné pre koreňový systém jablone. Prístavné kruhy sadeníc mulčovania, zvyšujúce zimnú odolnosť.

Na jeseň je liečba jabloňových sadov rovnako dôležitá ako dezinfekcia skleníkových plynov. Nenechajte si ujsť tieto udalosti.