Záhradníctvo

Odrody bush uhorky na otvorenom teréne

Uhorky sú jedným z populárnych, raných záhradných plodín. Zber niektorých skorých odrôd uhoriek dozrieva už 35-45 dní po výsadbe. Po výskyte mladých rastlín sa kvetenstvo okamžite začne uvoľňovať, z ktorého sa uhorky začínajú formovať po 11-15 dňoch. V súčasnosti má táto záhradná plodina veľa odrôd. Môžu byť skoré, stredné, oneskorené obdobie dozrievania. Môžu sa pestovať v otvorených, uzavretých (skleníkových) pôdach. Môžu rásť ako bush, plaziť pozdĺž zeme a chodiť po špeciálnej podpore. Bush uhorky sú charakterizované rôznymi odrodami.

Uhorky tejto odrody sú charakterizované kompaktným rastom, takže pomáhajú záhradníkom, ktorí majú malú zeleninovú záhradu.

Na uhorky foto bush

Vlastnosti uhoriek typu Bush

Bush-uhorky, ktoré rastú v otvorenej pôde, sa vyznačujú prítomnosťou stonky od 30 cm do 50 cm. Stonka môže rásť dlhšie, jej dĺžka závisí od pôdnej vlhkosti počas vegetačného obdobia rastliny.

Okrasné uhorky majú dekoratívny vzhľad. Sú to malé kríky s veľkým počtom vaječníkov. Uhorky tejto odrody majú krátke intervaly medzi uzlami, a preto sa zdá, že majú viac listov ako na kultivaroch s dlhými stonkami. Odrody okrasných uhoriek sú charakterizované absenciou bočných rias, vo výnimočných prípadoch môžete vidieť maximálne dva procesy malej veľkosti.

V podstate všetky odrody bush uhorky vysadené na otvorenej pôde sa vyznačujú skorým dozrievaním. V tomto ohľade sa celá úrodu tejto rastlinnej plodiny zozbiera po dobu 21 dní od jej plodenia. Striekanie odrôd uhoriek "spoločne" dávať zberu. Ľahko sa stará o rastlinu. Rastlina je odolná voči rôznym chorobám. Zrelé uhorky tejto odrody sú charakterizované krátkou veľkosťou, takže sa ľahko odchyľujú od stoniek. Majú príjemnú chuť, dlhú trvanlivosť. Počas skladovania sa farba zrelej zeleniny nezmení. Používa sa čerstvé na šaláty. Ideálne na konzervovanie v malých nádobách.

Vlastnosti pestovania

pristávacia

Pestovanie uhoriek typu uhorky je prakticky rovnaké ako pestovanie všetkých ostatných odrôd tejto zeleniny plodiny.

Stojí za zmienku, že kultúra musí byť zasadená husto a často napojená. Skúsení záhradníci odporúčajú zavlažovanie rastlín 3 až 5 krát týždenne.

Kultúra môže byť pestovaná s pomocou sadeníc a semien. Vďaka prvej metóde plodina dozrie rýchlo. Sadenice rastú dosť ľahko. Aby ste to dosiahli, musíte si kúpiť úrodnú pôdu alebo použiť pôdu, ktorá bola predtým kŕmená humom z dacha.

Nakúpené semená uhoriek sú pripravené na pestovanie. Pri používaní semien zhromaždených z lojalov z minulého roka musia byť predbežne spracované. Preto sa semená umiestňujú do špeciálneho vrecka z tkaniny a namočia do špeciálneho nitrofoskového roztoku. Potom po dobu 2 hodín sú umiestnené v chladničke. Vďaka tomuto ošetreniu rastliny budú odolné voči rôznym chorobám, nízkym teplotám. Na fotografiách uhoriek typu Bush

Vznik prvých výhonkov sa môže pozorovať po 5 až 7 dňoch po zasiatí, závisí to od teploty vzduchu.

Je to dôležité! Správne, včasné zavlažovanie, optimálna teplota v 20 stupňoch, prispievajú k rýchlemu výskytu výhonkov.

Keď sa na semenákoch vytvoria 4-5 listy, môžu sa vysadiť na záhrade pozemku. Treba mať na pamäti, že optimálna teplota vzduchu pri transplantácii rastliny na otvorenú pôdu by nemala byť nižšia ako 18 ° C.

Varovanie! Predkultivácia sadeníc prispeje k dobrému zberu. Táto metóda tiež zachráni rastlinu pred mrazom.

starostlivosť

S cieľom zvýšiť výnosy plodín, chrániť pred výskytom možných chorôb, musí byť záhradná plodina v rade a medzi radmi časom vyčistená z buriny.

Striekanie uhoriek sa vyznačuje bohatou plodnosťou, v tejto súvislosti je potrebné vykonať včasné zbieranie zrelých zeleniny z puzdra. Tým sa zabráni tomu, aby sa stonky ohýbali na zem a zlomili ich.

Varovanie! Záhradkári s rozsiahlymi skúsenosťami sa odporúčajú sledovať dozrievanie uhoriek a zbierať ich každé dva dni.

zvlhčovanie

Je potrebné monitorovať včasné zvlhčenie kultúry. Zavlažovanie by malo byť včasné, ale zároveň by ste nemali preháňať. Pretože nadmerná pôdna vlhkosť povedie k rozvoju húb a iných podobných chorôb tejto záhradnej plodiny. Odborníci odporúčajú, aby sa pôda zvlhčila pod plodinou často, ale s malým presunom vody ráno alebo večer. V čase obeda rastliny nie sú navlhčené, pretože to môže spôsobiť rýchle odparovanie vlhkosti, tepelné popáleniny.

Vlastnosti výsadby v otvorenej pôde

Tipy profesionálne záhradkári, pokiaľ ide o výsadbu osiva uhorky v otvorenej pôde:

  • Dĺžka medzi pristávacími otvormi pre semená by mala byť 10 cm;
  • Dĺžka medzi radmi rastlín by mala byť 45 cm;
  • Ak je pôda ťažká, plodiny sú plnené rašelinou;
  • Pri výseve zŕn v otvoroch musia byť dočasne pokryté špeciálnym agroplášťom. Tento povlak bude podporovať rýchly vývoj zariadenia a ochráni ho pred chladom. Po určitej dobe, odstránenie opory pestovaných rastlín, povlak sa odstráni.

Najlepšie obväz

Ak chcete vylúčiť výskyt chorôb a stimulovať rast, odporúčame rastliny systematicky kŕmiť špeciálnymi komplexnými hnojivami, ktoré je možné zakúpiť v obchodoch pre záhradu.

Kontajner na hnojivo obsahuje podrobné pokyny na ich zabudovanie do pôdy.

Varovanie! Odborníci odporúčajú inštaláciu kvapkajúcej zavlažovania v oblasti s bush uhorkami. To zabezpečí systematické, automatické, včasné a kvalitné zavlažovanie.

Záhradná kultúra navlhčená vodou, ktorá má teplotu podobnú teplote okolia. Zavlažovanie ľadovou vodou zo studne je vylúčené, pretože to môže viesť k ochoreniu kultúry.

Plota na siatie uhorky odporúčané pripraviť na jeseň. Humus sa zavádza do pôdy. Počas rastu sa do tejto pôdy zavádza potaš a doplnky dusíka. Všetky druhy obväzov sú zakúpené v záhradných a zeleninových záhradných predajniach.

Odrody odrôd uhoriek typu Bush

Populárne druhy bush uhorky: Kustovoy, Baby, Shorty.

čiastkové