Záhradníctvo

Príprava na zimu a starostlivosť o sladkú jeseň

Výsadba a starostlivosť o čerešňový pád sú súčasťou celoročného komplexu prác a sú ich neoddeliteľnou súčasťou. Nemenej dôležité sú napríklad postrek proti škodcom alebo prerezávanie. Iba pravidelný výkon všetkých sezónnych prác na starostlivosť o čerešne môže zaručiť dobrú úrodu.

Na ochranu proti hlodavcom sa môže batožinový priestor dodatočne zabaliť s priedušným nepoškodeným materiálom.

Vlastnosti prípravy čerešní na zimu v regióne Volga

Zimy v regióne Volhy sú mrazivejšie ako v oblasti Moskvy. Tu musia byť zakryté mladé stromy. Vezmite útočisko skoro na jar.

Ako pripraviť čerešne na zimu na Sibíri a na Ural

S cieľom udržať čerešňu nedotknutú v zime, v týchto regiónoch sa čerešňa pestuje šikmo, ohýbajúc ju na sever. Táto metóda umožňuje v zime úplne ohnúť strom na zem a zakryť ho slamou a lapnik. Na jar sa závod vracia do pôvodnej polohy.

Kedy vziať úkryt z čerešne na jar

Príliš skoré odpratávanie čerešne zo zimného útulku môže spôsobiť jeho omrzliny. Ale človek by sa s tým nemal ťahať, inak strom jednoducho sopreetuje. Najlepší čas je, keď sneh úplne spadol. V tejto dobe už nie sú ťažké mrazy a pôda ešte nebola ohrievaná jarným slnkom.

záver

Výsadba a starostlivosť o jesenné čerešne je len časť z mnohých prác, ktoré sa v záhrade robia v tomto ročnom období, čo je pre záhradníkov veľmi dôležité. Nielen budúca úroda, ale aj zdravie, av mnohých prípadoch aj život stromu, závisí od kvality práce vykonanej počas tohto obdobia.