Záhradníctvo

Jabloň Mantet: popis, foto, recenzie, pristátie

Rôznorodosť jabloní Mantet čoskoro oslávi svoje sté výročie. Svoju triumfálnu cestu začal v roku 1928 v Kanade. Rýchlo prišiel do Ruska, jeho domova predkov, pretože pôvodne ruský bol chovaný na základe odrody jablone: ​​Grushovka Moskovskaya. Apple Mantet sa stal populárnym kvôli skorému dozrievaniu jeho krásnych hromadných jabĺk. Jeho rozsah je dostatočne vysoký, dokonca aj na sever od stredného klimatického pásu, pokiaľ strom priemernej zimnej odolnosti, ako napríklad jabloň Mantet, dokáže odolať mrazom.

Chémia pomáha: ako sa vysporiadať s chrastavosťou a inými chorobami

Z chorôb a hmyzu sa strom postrieka vhodnými prípravkami. Chemikálie sa teraz nachádzajú v predaji. Je len potrebné starostlivo dodržiavať pokyny a aplikovať ich. Pomôže pri zachovaní úrody a prírodných zlúčenín. Keďže jabloň Mantet je ohrozená hubovým ochorením, lieči sa účinnými zmesami.

  • Pripraví sa roztok: 2 litre horúcej vody a dvesto až tristo gramov mletého cesnaku sa natiahne 24 hodín. Pridajte 30 g strúhaného mydla a 8 litrov vody;
  • Na jar sa ošetria tekutinou Bordeaux (9 l vody, 300 g síranu meďnatého, 400 g páleného vápna): 2 litre sa použijú na mladý strom do 6 rokov, do 10 l na najstarší strom;
  • Chorus a Strob fungicídy sú široko používané. Prvá - pre prevenciu špinenia, chrastavitosti a moniliózy sa používa dvakrát: keď puky nie sú rozpustené a na konci kvitnutia. Druhý bojuje so sadzami sadzí a múčnatkou, postrek sa vykonáva trikrát.

V takmer každom pozemku, či už je to farma alebo dacha, možno nájsť sadenice rôznych jabloní. Choval stovky nových odrôd. Ale staré a úspešné odrody nechcú zabudnúť, pretože ich nádherné ovocie.

recenzia

Evgeny D., 54 rokov, Orel Moja rodina miluje túto odrodu jabĺk kvôli svojej predchodnosti. Je jasné, že jablone Mantet a Grushovka sú príbuznými. Dcéra má však oveľa elegantnejšiu arómu a chuť je sladká, príjemná a nič povedať. Odporúčam každému, aby zasadil tento strom v krajine! Antonina Igorevna, 65 rokov, mesto Velikie Luki Mantet odrody Jabloň rastie na našich stránkach už 16 rokov. Kúpili sme stromček v detskej izbe, páčil sa mi popis odrody a fotografia. Chrasta bola ošetrovaná každý rok. Áno, tento rok to nevyšlo. Nestrieka sa. Veľa ovocia - dobrá, nie je prekvapená Julia V., 29 rokov, Voroněžská oblasť, Kalach Prvé sadenice odrody Mantet vysadené so svojím otcom pred desiatimi rokmi. Jablká v lete - obľúbená pochúťka pre všetkých. Aký lahodný džem! Na koláče v zime - vynikajúce plnenie. Teraz rodičia milujú piecť, vek je taký, že musíte myslieť na správne jedlo. A môj manžel a ja sme už 5 rokov, keď sme sadili jabloň Mantet doma. Už dva roky sa snažíme o naše chutné jablká. Pre leto, najlepšie odrody a nenájdete!