Záhradníctvo

Ako zasadiť jabloň na jeseň

Očkovanie jabloní, mnoho záhradkárov sa porovnáva s operáciou. A z dobrého dôvodu. Koniec koncov, pri vykonávaní týchto prác je dôležité dodržiavať všetky odporúčania a podmienky skúsených záhradníkov. A čo je najdôležitejšie, štepenie jabĺk, môžete povedať, proces je kreatívny. Je veľmi zaujímavé pozorovať, ako malý štep, naštepený na sadenicu vtáka alebo na starý strom, rastie, kvitne a dáva bohatú úrodu aromatických, chutných jabĺk.

Ak je pre skúsených záhradníkov, očkovanie je bežná vec, potom nováčikovia majú veľa otázok: ako zasadiť jabloň na jeseň? Kedy je najlepšie pracovať v záhrade? Čo a ako očkovať? V tomto článku nájdete odpovede na mnohé otázky.

Zaujímavé! Výhody jabĺk pre ľudské telo závisí od farby pokožky.

Pred nástupom mrazu nezabudnite na otepľovanie sadeníc jabĺk a ich ochranu pred hlodavcami.

záver

Štepenie jabloní na jeseň nielen umožňuje diverzifikovať sortiment vašej záhrady, ale tiež výrazne ušetriť čas a peniaze. Koniec koncov, na pestovanie zdravého, dobre rodiaceho stromu to bude trvať niekoľko rokov. Jabloňové sadenice sú drahé. Preto je výhoda v tomto prípade zrejmá. Po niekoľkých rokoch si môžete vychutnať plody svojej práce, zbierať prvú úrodu jabĺk.

Pozrite si video: Ivan Hričovský: Výsadba jabloní (Jún 2020).

Загрузка...