Záhradníctvo

Ako transplantovať jabloň na jeseň na nové miesto

S jedným jablkom s dobrou starostlivosťou môžete zberať dobrú úrodu. A ak existuje niekoľko stromov, môžete poskytnúť celej rodine ekologicky čisté ovocie na zimu. Ale často je potrebné transplantovať rastliny na nové miesto. Dôvody tejto akcie veľa. To môže byť zlé vysadenie jablka na jar, keď bol krk zapustený. Niekedy je potrebné niesť ovocný strom kvôli chybne pôvodne zvolenému miestu.

Budeme sa snažiť povedať o pravidlách a zvláštnostiach transplantácie jabĺk na nové miesto na jeseň, podrobnejšie, berúc do úvahy požiadavky záhradkárov. Koniec koncov, aj menšie chyby ovplyvňujú nielen budúce plodenie, ale môžu tiež spôsobiť smrť stromu. Na otázku, či je možné na jeseň transplantovať jabloň, určite odpovieme: áno.

záver

Ako vidíte, jesenné transplantácie jabloní na nové miesto je možné pre rastliny nie staršie ako 15 rokov. Hlavnou vecou je splniť požiadavky a odporúčania. Podmienky pre všetkých sú rovnaké: je potrebné držať krok pred nástupom mrazu, v chladnom teréne. Transplantované stromy by mali byť vždy hojne napojené. Dúfame, že sa s prácou vyrovnáte a jablone na novom mieste vás potešia bohatou úrodou.