Záhradníctvo

Jabloňová odroda Medunitsa: fotografie a opis odrody

Rozmanitosť odrôd jabĺk ovplyvňuje aj skúsených záhradkárov. A každý z nich sa vyznačuje nielen chuťou ovocia, ale aj ukazovateľmi, ako sú zimná odolnosť, odolnosť voči hubovým chorobám, frekvencia a hojnosť plodov, dlhá životnosť a iné. Preto, každý majiteľ záhrady pozemky vyberie najlepšie odrody pre jeho záhradu v nádeji, že získať bohatú úrodu voňavých jabĺk. A pri výbere sa týmto vlastnostiam venuje veľká pozornosť rýchlosť zrenia ovocia, ich nádherná chuť a vôňa. Je žiaduce, aby vybraná odroda spájala čo najviac pozitívnych vlastností. Takmer všetky vyššie uvedené pozitívne vlastnosti majú jablko Medunitsa.

záver

Jabloň Medunitsa je stále veľmi obľúbená medzi amatérskymi záhradkármi vďaka takým vynikajúcim vlastnostiam, ako je mrazuvzdornosť, silná imunita voči hubovým chorobám, skoré dozrievanie a hojné plodenie. Jemná, medová aróma a sladká chuť ovocia apelovali na mnohých gurmánov a milovníkov jesť jablká priamo zo stromu. Kuchári tiež poznamenať, že najviac voňavé a chutné dezerty sú získané z jabĺk tejto odrody. Nie každá odroda dostáva uznanie a lásku záhradkárov, ktoré si Medunitsa zaslúži.

recenzia

Kateřina, 48 rokov, Ufa Pred dvoma rokmi boli vysadené dve sadenice Medunitsa. Minulý rok sa už vnúčatá tešili z prvých jabĺk. Majú nádhernú chuť a vôňu! Mysleli si, že tento rok zostanú trochu na kompóte a marmeláde, ale, bohužiaľ, odtrhneme a jeme, na polotovaroch nezostanú žiadne jablká, Vladimir, 52 rokov, Novosibirsk obl. Naše mrazy sú silné, niekedy až do -45˚, a môžu trvať týždeň. Prvý rok sa obával, či Medovka prežije v takých mrazoch. Ale na jar zistili, že puky boli opuchnuté a rozkvitnuté !!! Teraz len na zimu sme bielili, takže nie je horieť, takže sme zabalili kmene so smrekovými listami tak, aby hlodavce a zajace neškrabali. Budúci rok dúfame, že sa nám podarí získať prvú úrodu, Valentina, 34 rokov, Omsk, z nejakého dôvodu tu zomrel náš stromček Medunitsa. My brúsime s manželom na podzemných vodách - jarná tavenina stojí 1,5-2 mesiace. V tomto roku som vysadil ďalší jabloň, ale už som sa staral o odvodnenie, a tiež som si pre neho zdvihol miesto. Akonáhle budú výsledky - napíšem.