Záhradníctvo

Apple kortland

Jabloň je jedným z najobľúbenejších ovocných stromov v prímestských oblastiach. S cieľom vychutnať si veľkú úrodu každú sezónu, musíte poznať vlastnosti vybraných odrôd: nuansy výsadby, jemnosti pestovania.

Apple Cortland patrí k zimným odrodám. Najvhodnejšie na pestovanie v regiónoch Volgograd, Kursk, oblasti Dolného Volga a iné.

Vlastnosti odrody

Apple Cortland sa vyznačuje prítomnosťou vysokého kmeňa a hustou guľatou korunou. Ak vetvy nie sú špeciálne rezané, strom môže rásť do výšky šesť metrov. Hlaveň je hladká a kôra je hnedo-hnedá.

Jablká s nasýtenou červenou farbou dozrievajú s hmotnosťou 90-125 gramov, majú okrúhly tvar a strednú veľkosť. Dužina má príjemnú arómu a sladkokyslú chuť. Charakteristickým znakom odrody je voskový náter rozmazaného sivastého odtieňa (ako na fotografii).

To sa robí tak, aby sa strom s istotou usadzoval a nerozbil sa pod ostrými nárazmi vetra. Jabloň je napojená a oblasť okolo kmeňa je mulčovaná.

Je to dôležité! Korenový krk stromu by mal byť 5-8 cm nad úrovňou zeme.

V budúcnosti, pre plný rast jabloní, musia byť kŕmené. Z organických hnojív môžete použiť roztok kuracieho hnoja / rašeliny v pomere 30 g materiálu k 10 litrom vody.

Hneď ako začne doba kvitnutia, odporúča sa hnojiť pôdu roztokom urea. Na tento účel sa 10 g vody zriedi 10 g hnojiva a trvá päť dní. Odporúča sa kŕmiť mladé stromy trikrát za sezónu s dvojtýždňovým intervalom.

Prerezávanie jabĺk

Na pestovanie úrodného stromu so stabilnou imunitou sa odporúča vykonávať sadenice na prerezávanie (až kým nie sú jablone päť rokov staré). Aby ste sa vyhli orezaniu a bolo to urobené správne, musíte splniť niekoľko požiadaviek.

  1. Jarné prerezávanie tvorí centrálny vodič v ročných / dvojročných semenáčkoch, ktoré by mali byť o 21-25 cm vyššie ako ostatné vetvy.
  2. Odporúča sa prerezávanie v čase, keď teplota vzduchu neklesne pod 10 ° C.
  3. V dvojročných semenáčkoch nemôže byť dĺžka dolných vetiev väčšia ako 30 cm.

V starých jabloňach sa pri sanitárnom prerezávaní odstraňujú nepotrebné, staré a chorobou poškodené konáre. Pri vykonávaní prerezávania na omladenie sa skrátia kostrové / poloskeletálne vetvy.

Choroby stromov

Odroda Cortland nie je vysoko odolná voči chrastavitosti, preto, aby sa zabránilo infekcii hubovými chorobami, odporúča sa vykonávať pravidelné preventívne opatrenia:

  • zmesi hnojív a drevných draselných fosforov;
  • povinná jesenná odvoz odpadu (spadnuté lístie, konáre);
  • jarné bielenie trupu a kostrových vetiev;
    img ">
  • striekanie jablone síranom meďnatým na jeseň a zmesou Bordeaux na jar.

O odrode Cortland by bolo vhodné povedať, že s náležitou starostlivosťou jabloň poteší chutnú úrodu viac ako tucet rokov.

Hodnotenie záhradkárov

Nastasya Filina, KurskNáš Apple Cortland má viac ako 10 rokov. Výnimočná odroda - dobre znáša mrazy, raz ročne s úrodou. Je to presne to, čo pampers, pretože jablká sú šťavnaté, sú uložené v suteréne až do jari a nemení chuť. Tieto jablká sa mi veľmi páčia a keď mi poradili, aby som zasadil trpasličí odrodu, okamžite som súhlasil. Teraz sa môj Cortland stal dvomi metrami. Prvé dve jablká dozrievali za tri roky. Čo je šťavnaté a chutné ovocie v jablku tejto odrody. Odporúčam všetkým Svetlana Zueva, Samara Toto je moja obľúbená odroda jabĺk. Mám niekoľko stromov. Dobré výnosy umožňujú nielen skladovať na zimu čerstvé jablká, ale aj blokovať niekoľko desiatok litrov jablkovej šťavy (veľmi šťavnaté ovocie). Zostáva predávať a susedov liečiť. Snažím sa dobre sa starať o stromy Cortlandu - časom prerezávam a kŕmim.

Pozrite si video: Pierwsze kroki z Apple . Od czego zaczac? Poradnik (Február 2020).

Загрузка...