Záhradníctvo

Hruška Bergamot: Moskva, jeseň, princ Trubetskoy, neskoro

Hrušky sú jedným z obľúbených ovocných stromov takmer všetkých záhradkárov. Odroda je úžasná. Bergamot je jednou z najobľúbenejších odrôd vďaka vynikajúcej chuti ovocia a rôznym poddruhom.

Plody tejto odrody sa vyznačujú mierne splošteným tvarom. Letní obyvatelia milujú Bergamot za prispôsobivosť rôznym podmienkam pestovania a vysokú odolnosť voči extrémom teploty a vlhkosti.

Choroby a škodcovia

Stav stromu by sa mal monitorovať počas celej sezóny. Existuje niekoľko bežných ochorení.

Chrasta postihuje takmer celý strom (listy, ovocie, výhonky, kvety). Choroba sa prejavuje vo forme hnedých škvŕn. Priaznivé podmienky pre jeho výskyt sú dlhotrvajúce dažde a nízke teploty. K šíreniu choroby prispieva aj blízkosť iných hrušiek Bergamot. Hlavnými preventívnymi opatreniami sú jarné postrekovanie hrušky zmesou Bordeaux a 7% roztokom močoviny. A je potrebné spracovať nielen strom, ale aj pôdu okolo kmeňa. Na jeseň sú všetky spadnuté listy starostlivo zozbierané a spálené.

Múčna rosa patrí k hubovým chorobám a postihuje listy mladých výhonkov. Choroba vedie k pádu lístia. Prispieva k šíreniu choroby teplého suchého počasia. A preto opatrenia kontroly zahŕňajú pravidelné zavlažovanie, odstraňovanie poškodených konárov. Z chemických látok možno priradiť postrekovaciu korunku roztokom koloidnej síry.

Zelený vošky sa považuje za hlavného škodcu hrušky Bergamot. Hmyz nasáva šťavu z listov, čo pomáha zastaviť vývoj výhonkov. Ako prostriedok boja za použitia špeciálnych výrobkov, ktoré sprej stromy. Okrem toho je žiaduce, aby sa postup vykonával trikrát: v prednej časti pukov (Kinmiks), pred kvitnutím (Agravertine) a keď sa objaví vaječník (strom je ošetrený Sparkom).

Hrušku Bergamot možno považovať za skutočnú výzdobu záhrad. Táto odroda je bežná v Európe, krajinách SNŠ. Táto zaslúžená popularita je spôsobená nenáročnosťou a vysokými výnosmi.

Hodnotenie záhradkárov

Svetlana Minaeva, Moskva Milujem svoju neskorú hruškovú odrodu Bergamot. Strom má viac ako desať rokov. Rovnako ako to takmer nenechal plodiny. Veľmi chutné ovocie, dosť pre seba i pre jedlo Mikhail Verinsky, Astrakhan Moja obľúbená odroda je bergamotová hruška na pamiatku kniežaťa Trubetskoya. Mám rád veľkú veľkosť hrušiek, dobrú trvanlivosť (asi dva mesiace). Veľmi príjemná chuť ovocia - sladká a kyslá.

Pozrite si video: Parfém Guess Seductive - Alyssa Miller - (Apríl 2020).

Загрузка...