Záhradníctvo

Hruška Seedling Kieffer

Hruška Kiffer vyšľachtená v americkom štáte Philadelphia v roku 1863. Odroda bola výsledkom kríženia divokých hrušiek a kultivovaných odrôd Williams alebo Anjou. Výber sa týkal vedca Petera Kieffera, po ktorého mene bola odroda pomenovaná.

V roku 1947 bola odroda zavedená a testovaná v ZSSR. Hruška Kiffer sa odporúča na výsadbu na severnom Kaukaze, ale pestuje sa v iných regiónoch. Odroda je používaná chovateľmi pre nové odrody hrušiek, ktoré sú odolné voči chorobám.

Popis odrody

Podľa fotografie a opisu má odroda hrušky Kieffer tieto vlastnosti:

 • stredné tvrdé drevo;
 • hustá pyramídová koruna;
 • kostrové vetvy sú umiestnené pod uhlom 30 ° k trupu;
 • rodenie sa vyskytuje na pobočkách vo veku 3 rokov;
 • Výhonky sú rovnomerné a rovné, hnedej farby s načervenalým nádychom;
 • v hornej časti vetvy sú vynechané;
 • šedá kôra s prasklinami;
 • listy sú stredné a veľké, kožovité, vajcovité;
 • plechová doska je zakrivená, okraje sú špičaté;
 • tenké krátke stvol;
 • kvetenstvo sú tvorené v niekoľkých kusoch.

Charakteristika plodov hrušky Kyffer:

 • stredné a veľké veľkosti;
 • tvar valca;
 • hrubá, hrubá koža;
 • plody sa zbierajú svetlozelené;
 • pri dosiahnutí zrelosti ovocie získa zlatý žltý odtieň;
 • ovocie má množstvo hrdzavých bodov;
 • keď je vystavený slnku, pozoruje sa červenkastá červenkastá;
 • dužina je žltkastobiela, šťavnatá a hrubá;
 • chuť sladká so špecifickými poznámkami.

Úroda z hrušky Kieffer odstránená koncom septembra. Po 2-3 týždňoch sú plody pripravené k jedlu. Plodná stabilita. Prvá plodina sa odstráni 5-6 rokov.

Ovocie visí na strome dlho a nerozpadá sa. Výťažok je až 200 kg / ha. Vrchol plodenia je pozorovaný na 24-26 rok. Pri dobrej starostlivosti dosahuje plodina 300 kg.

Zber ovocia si zachováva svoje vlastnosti až do decembra. Odroda dokáže vydržať prepravu na dlhé vzdialenosti. Plody odrody Kieffer sa konzumujú čerstvé alebo spracované.

Výsadba hrušiek

Stupeň Kieffer zasadil na pripravené miesto. Pre výsadbu vyberte zdravé sadenice. Podľa opisu, fotografií a recenzií, Kieffer hruška je nenáročná na kvalitu pôdy, ale musí byť neustále osvetlená slnkom.

Príprava staveniska

Výsadba sa vykonáva skoro na jar pred začiatkom vegetačného obdobia. Jesenná výsadba je povolená koncom septembra, keď sa v rastlinách spomaľuje prúdenie miazgy. Stromy vysadené na jeseň sú najlepšie zakorenené.

Pre odrodu Kieffer si vyberte miesto nachádzajúce sa na južnej alebo juhozápadnej strane pozemku. Miesto by malo byť neustále osvetlené slnkom, ktoré sa nachádza na kopci alebo svahu.

Je to dôležité! Hruška preferuje čiernu zem alebo lesnú hlinitú pôdu.

Zlá hlinka a piesčitá pôda nie je vhodná na pestovanie. Podzemná voda by mala byť umiestnená hlboko, pretože koreňový systém hrušky rastie 6-8 m. Neustále vystavenie vlhkosti nepriaznivo ovplyvňuje vývoj stromu.

Pôda pod odrodou Kieffer je hnojená kompostom, humusom alebo hnilobou. Na jednej jamke potrebujete až 3 vedrá organické hmoty, ktorá sa zmieša s pôdou.

Na zlepšenie kvality ílovej pôdy pomáha zavedenie veľkého riečneho piesku. Ak je pôda piesčitá, potom je hnojená rašelinou. Minerálne hnojivá pri sadení Kifferove hrušky budú vyžadovať 0,3 kg superfosfátu a 0,1 kg síranu draselného.

Sort Kieffer potrebuje opeľovač. Vo vzdialenosti 3 m od stromu sa vysadí najmenej jedna ďalšia hruška na opelenie: odroda Saint-Germain alebo Bon-Louise.

Pracovný poriadok

Pre pestovanie vyberte zdravé dvojročné sadenice hrušky Kyffer. Zdravé stromy majú rozvinutý koreňový systém bez suchých alebo zhnitých oblastí, kmeň je elastický bez poškodenia. Pred výsadbou sa korene hrušky Kyffer ponorili do vody na 12 hodín, aby sa obnovila elasticita.

Hromadná pristávacia objednávka:

 1. Príprava pristávacieho otvoru po dobu 3-4 týždňov pred prenosom stromčekov na konštantné miesto. Priemerná veľkosť jamy je 70x70 cm, hĺbka je 1 cm, koreňový systém stromu musí do nej zapadnúť úplne.
 2. Zavedenie organických a minerálnych hnojív do hornej vrstvy pôdy.
 3. Časť výslednej zmesi pôdy sa umiestni na dno jamy a opatrne sa dotlačí.
 4. Zostávajúca pôda sa naleje do jamy a tvorí malý kopec.
 5. Korene sadenice sa ponoria do hlinky zriedenej vodou.
 6. Kolík je poháňaný do diery tak, že sa nad hladinou zdvihne o 1 m.
 7. Sadenice hrušky Kyffer umiestnené v diere, narovnať svoje korene a pokryté zemou.
 8. Pôda zhutnená a hojne napojená pomocou 2-3 vedier vody.
 9. Strom je viazaný na podporu.

Mladé rastliny potrebujú časté zalievanie. V chladných zimných mesiacoch sú pokryté agrovláknom na ochranu pred zamrznutím.

Grade Care

Kieffer sa postará o odrodu zalievaním, kŕmením a tvorbou korunky. Na prevenciu chorôb a šírenie škodcov sa stromy ošetrujú špeciálnymi prípravkami. Mrazové odrody nízke. V chladných zimách vetvy mierne zmrznú, po ktorých sa strom po dlhú dobu obnovuje.

zalievanie

Intenzita zalievania odrody Kieffer závisí od poveternostných podmienok. V suchu je strom napojený sušením vrchnej vrstvy pôdy. Hruška odolná voči suchu a vhodná na pestovanie v stepných oblastiach.

Je to dôležité! Pod každým stromom ráno alebo večer sa pripravia 3 litre vody.

Na jar po roztopení snehu stačí 2-3 krát naliať hrušku. Použite teplú destilovanú vodu. Zvlhčovanie je nutné pristvolny kruh, tvorený na hranici koruny.

V lete, Kiffer hruška je napojená dvakrát: na začiatku júna av polovici júla. V suchom lete je v polovici augusta potrebné ďalšie zalievanie. V septembri sa vykonáva zavlažovanie, ktoré umožňuje hruške pohybovať sa cez zimné mrazy.

Po zalievaní sa pôda uvoľní, aby sa zlepšila absorpcia vlhkosti. Mulčovanie s rašelinou, kôrou alebo humusom pomáha udržiavať vlhkosť pôdy.

kŕmenie

Pravidelné kŕmenie si zachováva vitalitu a rodiace hrušky. Na spracovanie sú vhodné organické a minerálne látky. Počas sezóny je strom kŕmený 3-4 krát. Medzi procedúrami je obdobie 2-3 týždňov.

Jarné obväzy obsahujú dusík a sú zamerané na vytvorenie koruny. Okrem toho je strom napojený živnými roztokmi pred a po odkvitnutí.

Možnosti jarnej liečby:

 • 100 g močoviny na 5 litrov vody;
 • 250 g vtákov pridáva 5 litrov vody a trvá na tom, že deň;
 • 10 g nitroammofoski na 2 litre vody.

V júni sa Kieffer hruška kŕmi superfosfátom a draselnou soľou. Na 10 litrov vody sa odoberie 20 g každej látky, stromy sa napojia získaným roztokom. Pri použití súčiastok v suchej forme sa nachádzajú v zemi do hĺbky 10 cm.

V chladnom letnom období je postrek hruškami na liste účinnejší. Koreňový systém pomaly absorbuje živiny z pôdy. Striekanie sa vykonáva na hárku v oblačnom počasí.

Na jeseň sa hnojivá používajú vo forme dreveného popola alebo minerálnych tukov obsahujúcich draslík a fosfor. Prístavný kruh je vykopaný a naliaty na vrch mulča s vrstvou 15 cm Mulčovanie pomôže stromu previesť zimný mráz.

prerezávanie

Prvé prerezávanie odrody Kieffer sa vykonáva po vykládke hrušky na trvalé miesto. Stredný vodič sa zmenší o ¼ celkovej dĺžky. Kostrové vetvy sú ponechané na strome, zvyšok sú vyrezané.

V nasledujúcom roku sa kmeň skráti o 25 cm, hlavné vetvy sa odrežú o 5 - 7 cm, horné výhonky by mali byť kratšie ako dolné.

Prerezávanie stromu začína na jar pred púčiky. Nezabudnite odstrániť výhonky rastúce vo vertikálnom smere. Koncom augusta sa rozbité a suché vetvy odstránia. Ročné výhonky sú skrátené o 1/3, pričom niekoľko púčikov zostalo tvoriť nové vetvy.

Ochrana pred škodcami a chorobami

Kiffer hruška je odolná voči plesňovým chorobám: škvrny, chrasty, popáleniny baktérií, hrdza. Pre prevenciu ochorenia sa včas vykoná prerezávanie, normalizuje sa dávkovanie, odstránia sa spadnuté listy.

Na jar a na jeseň po páde listov sa stromy postriekajú roztokom močoviny alebo zmesi Bordeaux.

Hruška priťahuje listnatý červ, ježko, kliešte a iné škodcov. Na ochranu odrody Kieffer pred škodcami sa ošetrujú roztokom koloidnej síry Fufanol, Iskra, Agravertin. Prostriedky sa počas vegetačného obdobia používajú opatrne. Posledný postrek vykonáva mesiac pred zberom ovocia.

Hodnotenie záhradkárov

Valery, 35 rokov, Ryazan, som pestoval Kyfferove hrušky už 10 rokov. Chuť je priemerná, strom je trvalo zmrazený. Odroda je južná, vytrvá naše podmienky zle. Používam ho na očkovanie a zadržiavanie odrezkov, Raisa, 57 rokov, StavropolKiffer je dobrý druh neskorého zrenia. Pestujem ju, aby som sa dostal na jesennú úrodu. Plody sa skladujú do decembra a sú vhodné na výrobu kompótov. V chuti je horší ako u mnohých iných odrôd, ale dobre sa hodí k domácim prípravám, 46-ročný Michail, Rostov-on-Don, identifikoval odrody hrušky Kieffer z fotografie a popisu na internete. Strom rastie s rodičmi viac ako 12 rokov. Odroda je nenáročná na rastové podmienky a prináša veľa ovocia. Aj v chudých rokoch sa môžete spoľahnúť na dobrú úrodu. Odolnosť voči chorobám je vysoká, stupeň Kieffer prakticky nie je chorý.

záver

Podľa opisu, fotografií a recenzií je hruška Kieffer cenená pre svoj vysoký výnos a nezvyčajnú chuť. Odroda je odolná voči chorobám a je vhodná na pestovanie v južných oblastiach. Strom nie je náročný na zloženie pôdy, môže rásť na ílovitých a piesčitých pôdach, s nedostatkom vlhkosti. Nevýhodou odrody je nízka mrazuvzdornosť. Plody odrody Kieffer sú dlhodobo skladované a majú univerzálne použitie.

Pozrite si video: Mid August Garden & Harvesting (Júl 2020).

Загрузка...