Záhradníctvo

Hruška Yakovlevskaya

Napriek tomu, že jablone a hrušky boli od nepamäti považované za najbežnejšie ovocné stromy v strednom pásme, skutočne spoľahlivé, chutné a produktívne odrody hrušiek, napríklad až donedávna bolo v Moskve veľmi málo podmienok. Počas posledných niekoľkých desaťročí sa situácia radikálne zmenila av súčasnosti majú záhradníci na výber. Ale takzvané zimné odrody, ktorých plody sa dajú skladovať dlhšie alebo menej dlho, počas dvoch mesiacov, sa ešte stále príliš nevyskytujú.

Voľba je obzvlášť malá pre pestovanie v oblastiach severne od Lipetsk alebo Tambov, pretože je to neskoré odrody hrušky, ktoré vyžadujú dobré množstvo tepla a slnka pre dobré dozrievanie dreva a ovocia. V oblastiach s krátkym a chladným letom toto množstvo nemusí stačiť. Chovatelia však získali odrody, ktoré dozrievajú v septembri a októbri, a plody sú schopné prežiť až do Nového roka a niekedy aj dlhšie. Jeden z týchto odrôd je Yakovlevskaya hruška, podrobný opis odrody s fotografiami a recenzie záhradkárov uvedené v tomto článku.

img ">

História stvorenia

Koncom 90. rokov 20. storočia skupina vedcov a chovateľov GNU All-Union vedeckého výskumného ústavu genetiky a šľachtenia ovocných drevín. Michurin na základe kríženia hruškových odrôd Tolgarského krásu a dcéry Dawn získal celú radu hybridných odrôd: Nika, Chudesnitsa, Feeriya, Yakovlevskaya a ďalší. Po mnohých testoch získali všetky tieto ovocné formy status rôznych hruškových odrôd s trocha podobnými, ale stále individuálnymi vlastnosťami.

Nasledujúci vedci sa zúčastnili chovu odrody Yakovlevskaya hrušky: S.P. Yakovlev, V.V. Chivilev, N.I. Saveliev, A.P. Gribanovsky. V roku 2002 bola táto odroda oficiálne zaradená do štátneho registra a rozdelená do zón v týchto oblastiach:

  • Belgorod;
  • Voronezh;
  • Kursk;
  • Lipetsk;
  • orol;
  • Tambov.

Súdiac podľa názorov záhradkárov, Yakovlevskaya hruška si zvykla dobre a dáva vynikajúce výnosy vo viac severných oblastiach, ako je Moskva, Jaroslavľ a dokonca Leningrad.

Pozrite si video: Minecraft-Survival - První diamanty !!! tvorba zahrádky a průzkum w Hruška (August 2020).

Загрузка...