Krajinný dizajn

Rolled trávnik na mieste - výhody a typy

Trávnik na mieste v modernom dizajne sa stal neoddeliteľnou súčasťou každého projektu.


Súčasne existuje veľa príležitostí na výber, že žiadne podmienky nie sú prekážkou. Ak nie je čas na výsev klasického trávnika alebo musíte upraviť ťažko dostupné miesta, príde na záchranu trávnik.

Pestuje sa na špeciálnych miestach - na poliach škôlok. Oblasť sa pripravuje pomocou špeciálneho zariadenia, vykonáva sa výsev, zachovávajú všetky štandardy. To zaisťuje rovnomernosť a hustotu trávneho porastu. Trávnik kosiť pravidelne, oplodniť a vodu. Celý proces niekedy trvá niekoľko rokov, až kým sa nerozvinie zem. Potom sa tráva a horná vrstva zeme prerezávajú špeciálnymi strojmi, valcujú sa do kotúča a ide do predaja. Ak potrebujete náter s neštandardnou sadou bylín, potom bude vykonaný na individuálnu aplikáciu.

Valcovaný trávnik čerstvej trávy sa dodáva len na objednávku, takže kvalita náteru nie je ovplyvnená. Tento typ povlaku má niekoľko výhod ako ostatné:

 1. Je dosť nenáročný. Je to spôsobené tým, že v materských škôlkach vzniká trávnatá plocha. Preto, ak sa správne dostanete do obdobia ušľachtilosti, v budúcnosti bude tráva na trávniku vždy svieža, zamatová a zdravá.
 2. Na nej nie sú žiadne buriny. Pestovanie prebieha pomocou špeciálnej technológie, v ktorej sa burina nezačína do zeme a preto nevyklíňa trávnik.
 3. Je vhodné ju používať na ťažko dostupných miestach av oblastiach s ťažkým alebo nerovnomerným reliéfom.
 4. Povrch valcovania toleruje dobre tienenie. Pravidelný sejací trávnik na takých miestach môže mať zlú klíčivosť semien, nerovnomerný rast trávy, vyblednuté farby a plešaté škvrny. Valcované, už bezprostredne po inštalácii, poteší oko šťavnatou trávou.

Ak chcete trávnik posunúť tak, aby spĺňal všetky požiadavky, potrebujete sa zoznámiť s jeho hlavnými typmi.

Odrody zvitku

Pokrytie je rozdelené na typy v závislosti od:

 • použité trávnaté zmesi;
 • účely, na ktoré je určená.

Pomocou valcovaného trávnika môžete rýchlo zelenú pozemok alebo navrhnúť územie pre špecializované použitie. Preto sú hlavné typy valcovania:

 • univerzálny;
 • športová;
 • prízemie

V závislosti od účelu trávnika použite určité trávnaté zmesi. Pri športových a prízemných podmienkach je červená kostra skvelá.

Poskytuje pružnosť valcovania, trávnik má dobrú trvanlivosť, rastlinstvo má mnoho potrebných vlastností. Má krásnu tmavozelenú farbu, hladkú, tenkú a hustú štruktúru. Rastá rovnomerne po kosení, toleruje mechanické poškodenie, rýchlo sa zotavuje. Nie je vhodný pre suché a ťažké pôdy. Červená fesia dodá trávniku odolnosť a mrazuvzdornosť.

Pre dekoratívne trávniky je dobrou voľbou bluegrass.

Rovnako sa správa aj v športových oblastiach. Pevne odoláva tmavým oblastiam, skvelé pre ľahké pôdy. Rastlina je dlhá a efektívna. Byl odolný, hladký, hustý a homogénny. Príslušná starostlivosť a priaznivé vonkajšie podmienky zaručujú zachovanie povlaku až do 15 rokov. Navyše, lúčna tráva je mrazuvzdorná. Ďalšou kultúrou športu je pastvina rajgrasa.

Dokonale odolá pošmyknutí, mechanické poškodenie, vhodné pre ťažké pôdy.

Pri výbere trávnika sa môžete opýtať na zloženie trávnej zmesi, aby ste zaistili jej spoľahlivosť. Najslávnejšie typy trávnikov:

univerzálne

Najbežnejší typ krytu valca. Používa sa nielen na miestach, ale aj v parkoch. Odolnosť proti pošmyknutiu umožňuje ležať na miestach na vonkajšie aktivity. Preto môžete bezpečne dať univerzálny trávnik na škôlke alebo na športovom ihrisku. Pre tento druh pokrytia sa pestujú trávnaté zmesi, v ktorých je prítomná modrá tráva, rajčiak a raž. Taký trávnik má bohatú farbu, je odolný, toleruje sucho a nižšie teploty. Obnovuje sa rýchlo po poškodení a strihu.

športové

Najväčšie percento zmesi pre tento druh je priradené ryby trávy a bluegrass. Takéto valce sú položené na tenisových kurtoch a futbalových ihriskách. Trávnik na športovom trávniku je veľmi pružný a trvanlivý, ktorý ho chráni pred slzami a zabezpečuje dlhodobé používanie. Základné požiadavky - dôkladná príprava pôdy pred pokládkou a pravidelná kompetentná starostlivosť.

prízemný

Tento druh má najvýraznejší vzhľad. Trávnik Parterre poskytne výzdobu v akejkoľvek časti územia. Má však svoje vlastné požiadavky na rastové podmienky, a preto sa považuje za náročnejšie. Zaostrené a podmáčané miesta nie sú vhodné na prízemie. Za týchto podmienok nebude rásť a za ideálnych podmienok dostanete sametový trávnik s nízkou trávou a jednotnou farbou.

Každý typ má svoje vlastné charakteristiky, ale jednoduchosť ovládania je vlastná všetkým. Niektorí sa však domnievajú, že trávna rastlina stráca pred zasiatím. Hlavné faktory, ktoré sa najčastejšie vyslovujú, sú:

 • Nesprávne zakoreniť. Takže môžeme povedať, že vlastník pozemku, na ktorom nie je automatický zavlažovací systém. Valcovaný trávnik by mal byť napojený denne a rovnomerne. Druhým dôvodom je porušenie štýlovej technológie. Zahŕňa to nesprávne valcovanie naskladaných kotúčov, ako aj v prípade, že trávnik nebol vyčesaný a nebol nanesený hojne vodou po pokládke. V tomto prípade je proces ušľachtilosti veľmi ťažký. Tretím dôvodom je hojné používanie dusíkatých hnojív pred pokládaním. Pre slabé miesto je veľmi stresujúce. Stav pôdy sa bude zhoršovať, trávnik bude oslabený a nebude zakorenený.
 • Netoleruje zimu. Táto skutočnosť môže nastať v dôsledku zavinenia výrobcu. Ak sa na trávnik používajú jednoročné trávy, pravdepodobnosť prežitia zimy je veľmi nízka. V tomto prípade niektorí majitelia stránok uprednostňujú umelé valcovanie.

Umelá tráva v kotúčoch - skvelá alternatíva k prírodnému trávniku. Môže byť použitý takmer kdekoľvek na mieste a dokonca aj v priestoroch. Tam, kde prírodná tráva nemôže rásť, je nahradená umelou trávou. Dizajnéri vytvárajú úžasné vzory v domácnostiach s použitím umelých tráv. Nevyvoláva alergické prejavy, je veľmi pohodlná v starostlivosti, nevyžaduje strihanie a napájanie, zachováva vzhľad počas roka. Tento kotúč sa dá položiť pod schody, na kameňoch, rozrezávať rôzne tvary. Obdobie prevádzkovania umelého trávnika je oveľa vyššie, čo ocenia najmä milovníci trávnatých priestorov.

Výber trávnika správne

Výber kvalitného materiálu je polovica úspechu. Najskôr venujte pozornosť:

 1. Stav sýtosti Na tento valček vyvlečte, zdvihnite a potriasajte. Doska by sa nemala roztrhnúť a rozpadnúť, po pretrepaní zostáva vzhľad rovnaký.
 2. Kvalita trávy. Korene musia byť čerstvé, nie sušené. Tráva je zelená, bez žltej farby, plesne a buriny, presne orezané. Neexistujú žiadne príznaky ochorenia alebo vážne poškodenie rastlín. Bylina je jednotná.

Najlepšie je najskôr získať kopec na celú plánovanú plochu a s malou rezervou (asi 10%). Percento závisí od zložitosti konfigurácie vášho trávnika.

Nezabudnite skontrolovať farbu trávy každého kotúča. Musí to byť rovnaké, inak dostanete pruhovaný trávnik. Ale ak je to zahrnuté vo vašich plánoch, potom vyberte kontrast. Vezmite požadovaný objem z jednej dávky. Tým sa zabezpečí, že zmes trávy bude vo všetkých kotúčoch identická. Skontrolujte výrobcu zmesi trávy, aby sa zaistila spoľahlivosť trávnika.

Pokračujeme v praxi - kladenie valcov

Uvažovali sme o všetkých možných možnostiach a teraz prichádzame do praktickej časti. Ako sa trávnik?

Najskôr treba povedať, že je možné položiť valcovaný trávnik počas celého obdobia rastu rastlín. Ale najoptimálnejšia je skorá jar. Počas tohto obdobia koreňový systém dobre korenie a trávnik sa rýchlo zakorení. Prečo je to dôležité? Pri rezaní trávnika sú korene zranené a tráva narastá. Budeme sa musieť snažiť pomôcť tráve prispôsobiť sa novému miestu.

Pokladanie sa vyskytuje v niekoľkých fázach.

Výživa pôdy

Týždeň pred plánovanou inštaláciou minerálnych hnojív.

Je to dôležité! Nepreháňajte ho dusíkom. Počas adaptačného obdobia to nebude mať prospech, ale na úkor trávnika.

Čistenie a príprava pôdy

Vykonávajú čistenie buriny, stavebníctva a komunálneho odpadu, kameňov, skla. Povrch uvoľnite hrabidlom a vytvorte zmes rašeliny a piesku (5 cm). Potom pozemná linka. Pri výseve sa môžu v budúcnosti odstrániť nepravidelnosti trávnika, pretože valcovaný trávnik je problematickejší.

Nosenie roliek

Turf sa vyvalil v priamke. Ohyby a deformácie nie sú povolené. To ovplyvní kvalitu vzhľadu trávnika. Každý riadok začína celým pásom. Kusy môžu byť umiestnené v rohoch, ale nie v strede miesta. Každý valec musí byť stlačený.

Varovanie! Prijatie trávy na zem je neprijateľné.

Nasledujúci zvitok je valcovaný, pevne stlačený na predchádzajúci zvitok. Sleduje sa tak, aby sa na sebe nevzťahovali valce. Je potrebné dosiahnuť tesné uzavretie.

Ak chcete lepšie zvládnuť rastliny, vyplňte kĺby zmesou pôdy, ktorá vyhovuje zloženiu vašej pôdy a hojte ju. Zalievanie by malo poskytnúť vlhkosť nielen role, ale aj pôdy. Spustenie aktívnych hier na trávniku môže byť mesiac po pokládke.

Rolling herbage vyžaduje starostlivosť, rovnako ako výsadba. Musí byť napojený, vyživovaný, rezaný. Hlavnou výhodou je, že nemusíte čakať, kým nevyrastie a v akom rozsahu. To ste už videli pri nákupe. A s inštaláciou môžete zvládnuť sami pomocou užitočných videí: