Záhradníctvo

Ako spracovať ovocné stromy z chorôb

Každý rok útočia sady na mnoho škodcov a chorôb. Počas celého teplého obdobia sa záhradníci s týmto problémom stretávajú všetkými dostupnými prostriedkami. Mimoriadne dôležité je spracovanie záhrady skoro na jar, pretože v tomto období existuje príležitosť, aby všetky nešťastia v zárodku zabrzdili, až kým sa nestanú časom prebudiť sa a znásobiť. Aby bol účinok trvalý a poskytol stopercentnú ochranu, bude potrebné sprejovať stromy a kríky viac ako raz: iba v jarných mesiacoch sa liečba opakuje trikrát alebo štyrikrát. Nenechajte sa zmiasť a nezabudnite, že záhradník pomôže priblížiť schému postreku.

V tomto článku bude opísané, ako a ako narábať s ovocnými stromami na jar. Ponúka tiež kalendár liečebných postupov v sadoch po mesiacoch, ktoré sú považované za populárne drogy, prostriedky škodcov a choroby záhrady.

Záhradná príprava

Práca záhradníka musí začínať prvými jarnými dňami. Keď posledný sneh stále leží na konáre a cesty sú spútané mrazmi, je čas ísť do záhrady na prvú inšpekciu. Je na čase, aby sa z korunky vytrepali snehové čiapky, aby sa topiaci sa sneh nerozlomil pri výhonoch pohybujúcich sa v raste. Môžete si vziať orezávač, orezať korunky, znížiť poškodené alebo sušené konáre.