Záhradníctvo

Prerezávanie moruše (moruše) na jeseň, leto, jar

Mulberry - pomerne častý návštevník záhrad južného Ruska. Z roka na rok tento strom dáva dosť dobré úrody bobúľ a často bez akejkoľvek starostlivosti. Napriek tomu mnohí záhradníci radšej prerezávajú moruše. A je to úplne opodstatnené. Mulberry prerezávanie je veľmi užitočná udalosť, ktorá vám umožní krásne tvoriť strom, zvýšiť jeho výnos a vyhnúť sa mnohým chorobám.

Prečo potrebujem prerezávanie moruše

Moruše sa pestujú nielen na zber. Sú veľmi dekoratívne, najmä odrody s pláčom koruny, takže záhradníci často zdobia krajiny pozemky alebo dom územia s nimi. A tiež zelené trávy moruše sa používajú ako kŕmna plodina pre priadku morušovú. Pre ktorýkoľvek z týchto účelov bude užitočné prerezávanie. Pomáha udržiavať korunu v zdravom stave, umožňuje správne tvoriť strom určitým spôsobom, takže je vhodné s ním v budúcnosti pracovať.

Rezané vetvy treba zbierať a spaľovať, najmä po sanitárnom prerezávaní. Môžu žiť spóry húb, patogénov a škodcov. Potom musia byť pne stromov bielené. Takéto opatrenie zabráni nadmernému zahrievaniu a praskaniu kôry stromu pod jasným jarným slnkom. Bielenie je tiež dobrým profylaktickým prostriedkom proti hmyzím škodcom a ich larvám, ktoré prechádzajú v trhlinách a záhyboch kôry.

záver

Mulberry prerezávanie je pomerne jednoduchý postup, ktorý aj začiatočník môže. Je však potrebné začať len po preštudovaní teoretickej časti. Nováčik je lepší prvýkrát, aby pomohol skúsenejším kolegom.