Záhradníctvo

Tomato Impala

Paradajka Impala je hybridom strednodobého dozrievania, ktorý je vhodný pre väčšinu letných obyvateľov. Odroda je odolná voči mnohým chorobám, relatívne nenáročná a dobre plodná aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach. V mieste pestovania hybridov je univerzálny - je prispôsobený na výsadbu v otvorenom teréne aj v skleníku.

Popis Tomato Impala

Paradajky odrody Impala sú klasifikované ako deterministické, čo znamená, že kríky rastú malé - hybrid je obmedzený rastom, preto horné výhonky nemusia byť ošklbané. V otvorenom poli dosahujú paradajky v priemere 70 cm na výšku, avšak pri pestovaní v skleníku sa toto číslo zvyšuje na takmer 1 m.

Kríky sú kompaktné, ale husté výhonky sú husto visiace s ovocím. Tvoria štetce 4-5 kusov. Kvetenstvo odrody je jednoduché. Internódy sú krátke.

Je to dôležité! Dobrá listnatosť kríkov zvyšuje odolnosť paradajok voči spáleniu slnkom.

Stručný opis a chuť ovocia

Impala paradajky majú na oboch stranách zaoblený, mierne sploštený tvar. Šupka ovocia je elastická, odolná proti praskaniu pri diaľkovej preprave a polotovary na zimu. Vzhľadom k tomu je výhodné pestovať paradajky na predaj.

Hmotnosť plodov v priemere 160-200 g. Farba šupky je bohatá na červenú.

Buničina odrôd rajčín Impala je mierne hustá, šťavnatá. Chuť je nasýtená, sladká, ale bez nadmerného obsahu cukru. V hodnotení, záhradníci často zdôrazňujú arómu paradajok - jasné a výrazné.

Rozsah ovocia je univerzálny. Sú dobre zachované vďaka svojej strednej veľkosti, ale rovnako ako sa používajú na rezanie do šalátov a na výrobu džúsov a pást.

Odrodové charakteristiky

Paradajky odrody Impala sú hybridom priemerného obdobia zrenia. Plodina sa zvyčajne zberá koncom júna, avšak nerovné dozrievanie plodov. Presné termíny sa počítajú od okamihu, keď sú semená vysadené na sadeniciach - prvé paradajky dozrievajú okolo 95. dňa (65. odkedy sa semenáčiky presúvajú do otvoreného terénu).

Odroda má dobrú ovocnú sadu, bez ohľadu na poveternostné podmienky. Výnos paradajok je trvalo vysoký - od 3 do 4 kg na rastlinu.

Hybrid je odolný voči mnohým hubovým a infekčným ochoreniam. Impala sa zriedkavo vyskytuje zriedkavo na nasledujúce ochorenia: t

  • hnedá škvrna;
  • sivá škvrna;
  • Fusarium;
  • Cladosporium;
  • vertitsillez.

Škodcovia postihujú postele s paradajkami občas, takže nie sú potrebné žiadne špeciálne preventívne opatrenia. Naproti tomu postrek na huby nebude zbytočný.

Toma Impala Recenzie

Marina Zaitseva, 54 rokov, Moskva, kúpila semená na radu suseda, chcela vysadiť odrodu, ktorá sa ľahko čistila. Prvýkrát zasadil paradajky na mieste, prvá skúsenosť bola úspešná. Paradajky rástli veľké, šťavnaté. Chuť je veľmi príjemná, celá rodina je šťastná. Jedli sme väčšinou čerstvé, pretože nie sme priaznivci prázdnoty. Všetko šlo do šalátov a džúsov. Nezabudnite zasadiť viac .. Ikonnikova Natalya Evgenievna, 39 rokov, Voronezh Nie je to tak dávno, čo som začal vybavovať dachu, prvé paradajky inej odrody boli porazené nejakou chorobou, ale tentoraz všetko dopadlo. Starala sa o paradajky, ale bolo to ľahké. Vytvorené v dvoch stonkách, takže paradajky dopadli veľké, pod 220-250 g. Použil som organické hnojivá ako hnojivo, paradajky na ne dobre reagovali. Akonáhle sa striekali fungicídmi na profylaxiu, kríky neublížili. Možno šťastie, a možno aj preventívne opatrenia. Chuť paradajok odrody Impala je mierne sladká, bez obsahu sladkého cukru, Sonin Igor Petrovič, 43 rokov, Tver Neustále skúšam rôzne odrody paradajok, pestujem ich na predaj. Rozhodol som sa zasadiť hybridu stredne skorého dozrievania. Transplantovali semenáčiky neskôr ako stanovený čas, ale urobili to zámerne. Faktom je, že do polovice augusta sa veľké paradajky predávajú ťažšie, dopyt po nich klesá. Ale začínajú nakupovať malé a stredné odrody, ako je čas zberu a morenia. Dojem triedy je pozitívny. Odroda je slabá, súdiac podľa recenzií, to často bolí, ale ja som striekal výsadby na preventívnu údržbu - to prešlo. Wooed príliš dobre. Paradajky sa rodia veľké, so šťavnatou dužinou.

Pozrite si video: You say ImpaEla and I say Impala. . tomaEto, tomato, let's call the whole thing off. . (Jún 2020).

Загрузка...