Záhradníctvo

Cherry ľudí

Čerešňa „Narodnaya“ bola chovaná v Bielorusku chovateľom Syubarovou E.P.

Opis a charakteristiky

Popis narodnajských čerešní svedčí o nenáročnosti takejto odrody, ktorá sa zakorenila aj v strednej a strednej oblasti našej krajiny. Kultúra dobre rastie a prináša ovocie aj v moskovskej oblasti.

Úplný opis "ľudovej" sladkej čerešne Syubarova ukazuje priemernú zrelosť ovocia.

Odolnosť voči suchu a zimná odolnosť

Táto rastlina je tvrdá mráz nie je prekážkou. Hrubá kôra stromu ho spoľahlivo chráni pred zimnými mrazmi. Ovocie tiež vydrží veľké teplo a nie praskanie v rovnakom čase.

Opeľovanie, kvitnutie, dozrievanie

Sladká čerešňa "Narodnaya" Syubarova patrí k samo-plodným odrodám, rastlina nepotrebuje opelenie. Kultúra kvitne koncom mája. Plody dozrievajú v druhej polovici júla.

Varovanie! Plodenie začína v treťom až štvrtom roku po výsadbe sadeníc.

Výnos, rodenie

Odroda "Ľudia" nebude potešiť hojnosť úrody. Počas sezóny je možné zbierať maximálne 50 kilogramov lahodných plodov. Ale percento dozrievajúcich plodov je 90%.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Výhodou čerešní Narodnaya je jeho vysoká odolnosť voči rôznym druhom škodcov a chorôb (vrátane kokokomykózy).

Silné a slabé stránky

Medzi hlavné výhody kultúry patrí:

  1. Odolnosť voči suchu a mrazuvzdornosť.
  2. Neprehľadnosť voči pôdnym a poveternostným podmienkam.
  3. Odolnosť voči chorobám a škodcom.

Nevýhody zahŕňajú len relatívne malý výnos plodín.

záver

Sladká čerešňa "Ľudia" - to je skvelá voľba pre pestovanie v strednej šírke. Dokonca aj po silných mrazoch, bude závod potešiť úrodu lahodných sladkých plodov.

recenzia

Recenzie "Narodnaya" čerešne sú len pozitívne.

Morozov Vladislav, mesto Staraya Kupava, na odporúčanie svojich známych vysadil na pozemku kultúru odrody Narodnaya. Výsledok ma potešil a mojich blízkych. Aj po silných zimných mrazoch nás strom potešil bohatou úrodou sladkých plodov. Hlinitá pôda sa tiež nestala prekážkou. Stromček si už dokonale zvykol a už štvrtý rok sa dobre zrodil, Maria Denisenko, Vladimirská oblasť, zasadila na mieste Narodnaja stromček. Obávala sa, že strom neprežije zimné mrazy, ale moje obavy boli zbytočné. Už 7 rokov sa deti a vnúčatá tešia zo šťavnatého a chutného ovocia.