Záhradníctvo

Scilly cuketu

Zucchini je vysoko cenený nielen svojou chuťou, ale aj ľahkým kultivovaním, ako aj bohatým množstvom prospešných vlastností. Ak chcete získať veľkú úrodu vitamínu a diétnej zeleniny až do nástupu jesenných mrazov, potom by ste mali venovať pozornosť relatívne novým hybridom "Scilly".

img "Scilly" "src =" f1-128.jpg ">

Charakteristika zeleniny

Zucchini "Scilly" sa týka skorých dozrievajúcich hybridov. Tento typ cukety je určený na pestovanie na otvorenom teréne na jar, v lete a dokonca aj na jeseň, čo je pre pestovateľa dôležité.

Varovanie! Vlastnosť odrody Scylli, ktorá dáva dobrú úrodu aj na jeseň, je jej nespornou výhodou, čo robí zeleninu populárnou medzi veľkým počtom záhradníkov.

Starostlivosť o rastlinu je nasledovná:

  • včasné zavlažovanie (najmä počas kvitnutia a plodov);
  • pravidelné uvoľňovanie pôdy a odstraňovanie burín;
  • vrchný obväz (ak je to potrebné).

Zber sa vykonáva najmenej 1-2 krát týždenne, v závislosti od intenzity rastu a zrenia plodov.

Zoradenie "Scylli" je určený na použitie ako čerstvé, tak aj na vyprážanie, konzumovanie a konzervovanie.

Aby sa cuketa dlhšie zachovala, mala by zostať na záhrade až do úplného biologického dozrievania, ale nie dlhšie ako prvé jesenné mrazy.

recenzia

Irina Petrovna, 55 rokov, Togliatti Squashes vysadené v záhrade neustále. Dlho sa počuli o ich užitočných vlastnostiach. Hybridy, ktoré sa niekedy rástli, sa neodvážili, ale tento rok sa rozhodli vyskúšať. Zdá sa, že rastlina sa nelíši od zvyčajných odrôd cukety. Začala si všimnúť rozdiely len v lete a bližšie k jesenu, kedy začal ublížiť sójový vývar a čoskoro prestali prinášať ovocie. Hybridné "Scylli" potešilo zber až do prvého mrazu. V chuti nie je hybridná odroda nižšia ako jej odrodové náprotivky. Výsledok bol veľmi potešený. Odporúčam túto odrodu na kultiváciu Inga Romanovna vo veku 46 rokov Saratov Postihujem hybridné odrody cukety už dlho. V tomto roku sa pokúsila odroda "Scilly". Squashes rástla krásna, hladká. Zber je dobrý. Posledné plody odstránené z kríkov v októbri. Chuť je výborná. Budúci rok budem opäť pestovať túto odrodu.

Pozrite si video: Gennaro's Secret Italian Allotment! Gennaro Contaldo (Jún 2020).

Загрузка...