Záhradníctvo

Pestovanie uhoriek v polykarbonátovom skleníku

Aby ste získali bohatú úrodu, mali by ste vopred študovať podrobné informácie o tom, ako pestovať uhorky v skleníku vyrobenom z polykarbonátu.


Najprv musíte vybrať príslušnú triedu. Pri kúpe by ste mali venovať mimoriadnu pozornosť odporúčaniam výrobcu uvedeným na obale. Bez ohľadu na rozmanitosť uhoriek, ktoré si vyberiete, musíte sa uistiť, že bola vykonaná predbežná príprava a spracovanie sadiva. Ak nie sú semená spracované, budete musieť tento postup vykonať sami.

Príprava osiva na siatie

Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť semená na výsev:

 1. Je potrebné, aby sa na mokrej gáze klíčili predem dezinfikované semená. Na odstránenie všetkých patogénnych baktérií zo semien je vhodný roztok peroxidu vodíka alebo manganistanu draselného. Materiál osiva musí byť v dezinfekčnom roztoku udržiavaný 5-7 minút, potom dôkladne opláchnutý čistou vodou.
 2. Zrieďte v 100 ml čistej vody 1/3 lyžičky. kyseliny boritej, ponorené do výsledných tekutých semien počas 3 hodín. Po tomto postupe sa semená premyjú tečúcou vodou.

Nakrájané sadenice okrasných rastlín sa môžu vysadiť v skleníku po objavení 4 hustých listov na stonke a od začiatku rastu uplynulo najmenej 30 dní. Skleníky na tomto mieste budú vhodným miestom na pestovanie.

Odporúčania pre pestovanie uhoriek v skleníku

Ako pestovať uhorky v polykarbonátovom skleníku? Najdôležitejšie je mať na pamäti, že najhoršie nepriatelia, ktoré bránia rozvoju silnej rastliny, sú náhle zmeny teploty, vlhkosti a sucha, nadmerná vlhkosť v pôde a napájanie studenou vodou. Skleníky nie sú výnimkou, v takomto prípade ako na otvorenom poli je dôležité dodržiavať správne podmienky.

Ak chcete uhorku zasiahnuť jeho objem, musíte dodržiavať základné pravidlá:

 1. Musí byť vysielaný skleník, v ktorom rastú uhorky, ale nesmie byť povolený prievan. Navyše, vetranie by sa malo vykonávať za každého počasia, dokonca aj daždivého.
 2. Aby sa sadenica aktívne vyvíjala, zloženie pôdy, v ktorej je vysadené, musí byť neutrálne bez nadbytku dusíka. Koreňový systém uhoriek miluje kyslík, takže pôda musí byť starostlivo uvoľnená.
 3. Pre uhorky dôležité správne kŕmenie. Presne 21 dní po výsadbe sa sadivá môžu začať kŕmiť. Dobre stimuluje rastový proces mulčovania pôdy. Pre tieto účely je kosená tráva alebo piliny vynikajúce. Mulčovanie pomáha udržiavať vlhkosť v zemi čo najviac, aby sa zabránilo hnilobe plodov, ak sa blíži k povrchu zeme. Aby sa pôda nevysušila a na jej povrchu sa nevytvárala tvrdá kôra, postele sa mulčujú tenkou vrstvou sena.
 4. Je dôležité zabezpečiť, aby povrchové korene sadeníc okrasných rastlín neboli odkryté. Odporúča sa pravidelne pokrývať zeminou.
 5. Odporúča sa, aby sa voda po ustálení ustúpila 3. deň. Toto obdobie je správne pre obe skleníky a pre otvorené terény. Po dobu 2 týždňov vôňujte sadenice len v koreňovej časti, aby sa koreňový systém mohol dobre rozvíjať. Kým sa neobjaví prvý vaječník, uhorky sa napojia 1 krát za 3 dni.

Odborníci odporúčajú dodržiavať niektoré odporúčania pre správne zavlažovanie:

 1. Neaplikujte vodu priamo na listy. Bez dobrého cirkulácie vzduchu sa sadenica začne biť. Mala by sa napojiť na koreň koreňa teplou a usadenou vodou. Ak sa z vodovodu vyťahuje voda, musí sa nechať stáť niekoľko hodín.
 2. Zakazuje sa vyprázdňovanie uhoriek na priamom slnečnom svetle. Kvapky vody zostávajúce na listoch sa premenia na popáleniny.

Ako sa priviazať a kŕmiť

Pestovanie uhoriek v skleníku vyrobenom z polykarbonátu, musíte starostlivo priviazať bič, bez pevného utiahnutia slučky. Ako rastlina rastie, stonka rastliny sa zahustí a ak sa slučka utiahne príliš tesne, stlačí ju. Raz týždenne by ste mali skontrolovať kvalitu viazania a smerovať stonku správnym smerom.

Nie je možné pestovať zdravú a plodnú rastlinu bez správneho používania hnojív. Systematické podávanie vám umožňuje zbierať maximálne úrody uhoriek a zvyšuje odolnosť sadeníc voči chorobám a škodcom. Odborníci odporúčajú dodržiavať nasledujúcu schému oplodnenia:

 1. Počas obdobia aktívneho rastu výhonkov a listov musia byť semenáče kŕmené dusíkatými hnojivami.
 2. Počas kvitnutia a obdobia tvorby vaječníkov by mala byť pôda riadne oplodnená zlúčeninami živín s veľkým množstvom fosforu.
 3. Keď biče začnú aktívne prinášať ovocie, pôda potrebuje potasiu a dusíkaté hnojivá.

Prvé kŕmenie začína tvorbou tohto 4. listu. Následné podávanie sa vykonáva v intervaloch 1 až 3 týždne. Signál na vykonávanie dodatočného kŕmenia môže byť vytvorenie nových farieb.

Ohrozenie uhoriek rastúcich v skleníku

Aby sa minimalizovalo riziko poškodenia listov a stonky sadeníc, uhorky sa pestujú v skleníkoch. Vo skleníku hlavnými škodcami pre sadenice sú múčka a múčnatka. Ovčia sa zvyknú jesť do krídel, takže je dôležité, aby v skleníku neboli buriny. Whitefly, ktorá zakrýva rastlinu s jej šťavou, spôsobuje výskyt huby. Aby sa zabránilo tejto pohrome, všetky otvory v skleníku sú starostlivo uzavreté mriežkou.

Hlavným nepriateľom uhoriek je múčnatka. Táto choroba sa často objavuje a ťažko sa jej zbaviť.

Čo ak sú okrasné listy žlté? Žlté listy - vážny problém pre záhradkárov. Pre rastliny vysadené do zeme môžu nepriaznivé poveternostné podmienky spôsobiť výskyt žltého listu av skleníku nedostatok dusíka a fosforu v pôde.

Nikdy nemusíte čakať, kým uhorka nebude rásť. Plno zrelé ovocie je možné zvážiť, ak má dĺžku 5 cm. Nezrelé plodiny zaťažujú ker, čím sa znižuje počet nových vaječníkov.

Sušenie dolných konárov - to nie je najlepšia podmienka pre tvorbu nových vaječníkov. Takýto problém sa môže vyskytnúť, ak v letnom období nie je v skleníku dostatok čerstvého vzduchu s nízkou vlhkosťou. Ak chcete napraviť situáciu, musíte starostlivo odstrániť všetky žlté listy, položiť stonku sadenice na pôdu a posypeme pôdy. Vykládky začínajú vodiť častejšie, až kým sa koreňový systém nestane silnejším.

Plody uhoriek sa rozvíjajú extrémne pomaly - to je jeden z problémov záhradníkov. Aby sa uhorky mohli aktívne pestovať v skleníku vyrobenom z polykarbonátu, je potrebné dobre vylúčiť pôdu počas slnečného dňa, po ktorom by mal byť skleník tesne uzavretý. Treba dbať na to, aby zrelé ovocie neprekročilo dĺžku 12 cm. Zber najmenej 2 krát týždenne.

Hybridné odrody sa vyberajú pre skleníkové podmienky. Vyznačujú sa vysokými výnosmi, existujú však situácie, keď sa vaječník zastaví, vysuší a nakoniec ustúpi. Príčiny tohto javu môžu byť niekoľko:

 • teplota vzduchu prekračuje +35 ° C a vlhkosť je viac ako 90%;
 • rastlina nemá žiadne mužské kvety;
 • pôda má nedostatok minerálov a vyžaduje ich zavedenie;
 • zber je zriedkavý.

Je to škoda, keď uhorka pestovaná v takýchto prácach je horká. Prečo sa to deje? Chuť tejto zeleniny je výrazne ovplyvnená špeciálnou látkou - cuckbitacínom. Jeho množstvo závisí od podmienok, v ktorých rastol uhorka, od vplyvu odrody sadeníc a trvania dozrievania.

Čím dlhšie uhorka dozrieva, tým horkejšia bude jeho chuť.

záver

Keď poznáte základné pravidlá starostlivosti, môžete v skleníku pestovať bohatú úrody uhoriek, čo stačí na šaláty a na morenie.