Záhradníctvo

Marhule kŕmenie na jar

Pri pestovaní marhúľ sa osobitná pozornosť venuje starostlivosti o plodiny. Ak chcete získať dobrú úrodu, je dôležité kŕmiť marhule na jar. Na spracovanie vyberte organické alebo minerálne látky. Kŕmenie sa vykonáva v niekoľkých fázach: po roztopení snehu, počas kvitnutia a tvorby vaječníkov.

Ciele a dôležitosť kŕmenia marhúľ na jar

Na jar, rastliny začínajú vegetačné obdobie. V tejto dobe je potrebné poskytnúť ovocný sad užitočnými látkami. Marhule potrebujú dusík, fosfor a draslík.

Jarné ciele podávania:

  • saturovať pôdu živinami;
  • aktivovať rast stromu;
  • zlepšiť imunitu kultúry;
  • zvýšenie výnosov.

Postupom času je pôda vyčerpaná, z čoho kultúra má mnoho zložiek. S nedostatkom minerálov, listy sa blednú alebo deformujú a vaječníky padajú. V dôsledku toho sa znižuje odolnosť stromov voči chorobám a škodcom, spomaľuje sa vývoj a znižuje sa plodnosť.

Aké sú spôsoby kŕmenia a čo by sa malo uprednostniť

Na hnojenie pomocou tekutého alebo suchého hnojiva. V prvom prípade sa zložky rozpustia vo vode, po čom sa stromy napojia pod koreňom.

Použitie látok bez rozpúšťania vo vode je povolené. Potom sa privedú do kruhu kufra. Pretože kvapalné prípravky sú lepšie absorbované rastlinami, pôda sa predtým hojne zavlažuje. V suchej forme sa často používajú organické látky: kompost, humus a drevný popol.

Marhulu môžete hnojiť na jar jedným z nasledujúcich spôsobov:

  1. Root. Látky pochované v zemi alebo napojené na pôdny roztok. Živiny vstupujú do pôdy a sú absorbované koreňmi stromov.
  2. Extra root. Roztok sa nastrieka kôra a výhonky.

Pozrite si video: Škoda Karoq TDI 4x4 test - Maroš ČABÁK (Jún 2019).