Krajinný dizajn

Záhradné chodníky pneumatík s vlastnými rukami + fotka

Cesty v záhrade spájajú všetky časti prímestskej oblasti, je pohodlné a pohodlné pohybovať sa pozdĺž nich. Územie záhrady má dobre upravený vzhľad. Záhradné chodníky sú erodované dažďom a taviacou vodou a sú priťahované vegetáciou. Nikto sa nechce pohybovať vo svojej letnej chate v gumených čižmách. Trasa nečistôt je často dočasnou možnosťou. Väčšina záhradníkov sa rozhodne, ako robiť cesty na dachu trvalé, aký druh pokrytia používať, bez toho, aby trávili veľa peňazí, a aby cesty trvali čo najdlhšie.

Typy záhradných chodníkov

V závislosti od toho, aký typ náteru sa používa, existujú typy záhradných ciest:

kameň

Prírodný kameň, vzhľadom na jeho prirodzenosť a prirodzenosť, sa zmestí do každého dizajnu dachovej krajiny. Záhradné chodníky z kameňa sú obzvlášť odolné a odolné. Nespadajú, sú odolné voči klimatickým vplyvom, nekĺzajú, nevytvárajú kaluže. Povrch kameňa nezmizne na slnku. Na vytvorenie kamenného povlaku sa používa vápenec - rôzne kamene (vápenec, bridlica, pieskovec), rozdelené na dosky až do hrúbky 3 cm. Jediným mínusom cesty kamennej záhrady je vysoká cena zdrojového materiálu a jeho dodanie.

drevený

Drevené záhradné chodníky sú cenovo dostupné, pokiaľ sú vo vašej oblasti lesy. Drevo je prírodný a ekologický materiál. Nie taká odolná ako kameň. Ak správne zvládnete a ochraňujete povrch stromu pred vlhkosťou, bude trvať dlhé roky. Existujú druhy drevín - modřín a dub, ktoré sú odolné voči hnilobe bez ďalšieho ošetrenia. Od staroveku sa drevo používa na stavbu chodníkov. V súčasnosti vo vzdialených mestách nájdete chodníky vyrobené z dreva.

guma

Gumové dráhy pre letnú chatu sú vyrobené z moderného materiálu a spĺňajú všetky prevádzkové požiadavky. Majú hrubý povrch, nekĺzajú, voda sa nehromadí na povrchu, pretože povlak má poréznu štruktúru. Kaučuková fólia nie je zaujímavá pre hlodavce, buriny a rastliny neprekrývajú cez kryt. Klimatické podmienky sú tolerované bez nežiaducich účinkov. Je vyrobená z gumovej drviny, ktorá je kombinovaná s polymérnou kompozíciou, ktorá je neškodná pre ľudí a životné prostredie. Forma náteru môže byť veľmi rôznorodá:

  • Gumené pásy v kotúčoch majú rôzne šírky a dĺžky. Môžete napríklad vložiť úzku valcovanú sieť medzi postele. Pomocou ostrého noža prerušte prebytok. A potom pokrytie bude hladko prechádzať záhradné kvetinové záhony alebo iné prvky krajiny dekor. Na uloženie valcovanej handričky sa nevyžaduje špeciálne úsilie. Môže byť umiestnený na zemi aj na trávniku. Je žiaduce, aby bol povrch hladký, bez otvorov a hrdiel. V zimnom období sa dá ľahko prevrátiť a skladovať na skladovanie. Aj keď to nie je potrebné.
  • Gumené dlaždice a gumené dlaždice sa líšia farbou, tvarom, veľkosťou a farbou. Odolné voči vlhkosti a pri vystavení slnečnému žiareniu neblednú. Absolútne bezpečná, takže táto dlažba sa používa na detské ihriská. Vysoké odpisové vlastnosti ušetria odrážky na jeseň. Na obrázku sú uvedené typy gumových dlaždíc.
  • Záhradné cesty vyrábajú záhradkári pneumatík zvlášť ochotne, pretože nevyžadujú veľké finančné investície. Záhradné dráhy vyrobené z pneumatík nevyzerajú tak pôsobivé ako hotové gumové listy. Aj keď nie je v jeho vlastnostiach horší. Odolné voči teplotným zmenám, zrážaniu v akejkoľvek forme. Povrch sa nedeformuje od tepla alebo mrazu, nekĺzne. Je ľahké sa starať o gumenú tkaninu.

betón

Betón je lacný materiál, odolný a odolný voči mechanickému namáhaniu a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Životnosť je dlhá, ak dodržiavate technológiu prípravy podkladu. Betón vytvára priestor pre kreativitu. Môžete získať inú farebnú schému pridaním farbiaceho pigmentu do roztoku alebo vytvoriť dlažbu z betónovej pieskovej zmesi vo vašom vidieckom dome. Inštalácia betónových pláten bude vyžadovať určitý čas a dodržiavanie technológie, aby sa zabránilo praskaniu v budúcnosti.

Vytváranie záhradných chodníkov - krok za krokom

Vytvorte záhradné chodníky s vlastnými rukami za nízke ceny pod vplyvom všetkých letných obyvateľov bez výnimky. Hlavná vec - nie je lenivý a zapnite fantáziu.

Z dreva

Drevo je k dispozícii materiál. Záhradné chodníky zo stromu sú vyrobené rôznymi technológiami. Môžete si vytvoriť záhradný kryt na pohyb dosiek. Jednoduché riešenie pre kúpu hotového dreva, položte dosky na tyče, aby ste znížili kontakt dreva so zemou. Celá konštrukcia je položená na základe sutín. Drevené štíty by sa mali zdvihnúť nad celý povrch.

Je to dôležité! Ošetrite povrch dosky skvrnami, antiseptickými alebo inými prostriedkami ochrany. Potom bude trvať oveľa dlhšie drevené výrobky.

Zvážte lacnejšiu možnosť vytvoriť cestu krajiny z drevených rezov. Takže budete potrebovať rezy dreva lepšie ako tvrdé skaly, až do výšky 30 cm. Spodnú časť ošetrujte asfaltovým tmelom.

Je to dôležité! Osloboďte kúsky dreva z kôry. Potom sa začne vločkovať a hniť.

A vyber si strom bez trhlín. Čím menej škôd, tým väčšia je šanca, že strom nebude zničený.

Ďalším krokom je príprava základne. Nakreslite trasu po celej dĺžke a šírke trate, odstráňte vrchnú vrstvu pôdy, urobte výkop a položte plastovú fóliu na spodok výklenku. Potom položte vrstvu štrku alebo sutiny. Ide o drenážnu vrstvu. Potom piesčitá vrstva pôjde. Rozliať to dobre a utlačiť.

Základ pre skladbu je pripravený. Začnite pokládky. Musia sa mierne utopiť v piesku a nastaviť výšku. Položte drevené rezy podľa potreby: tesne navzájom alebo v určitej vzdialenosti. Alebo kombinovať časti stromov rôznych priemerov. Naplňte vzdialenosť medzi pílami od pôdy, piesku alebo štrku. Alebo rastliny plíživé zemné krytiny. Povrch stromu sa musí ošetrovať raz ročne s ochranou pred hnilobou.

Príklady konštrukcie záhradnej cesty z drevených píl, pozri video:

Konkrétna cesta je praktická. Okrem toho môže byť v budúcnosti základom pre iný typ záhradného pokrytia.

záver

Nezdržujte nastavenie záhradných chodníkov na zadnom horáku. Spravte svoje sny, experimentujte. Okrem toho, vytvorenie tratí si nevyžaduje veľké finančné investície. Niektoré fotografie pre inšpiráciu.