Záhradníctvo

Apricot Northern Triumph

Populárny Triumph of the North Marhule je dar od chovateľov pestovateľov v chladných oblastiach. Charakteristiky kvality odrody pomáhajú rozvíjať termofilnú kultúru v strednom Rusku.

História chovu

Odroda bola získaná ako výsledok práce šľachtiteľa, Venyaminov A.N., v roku 1938. Vedec prešiel odrodou "Krasnoshchy" (južne rozvetvená) s prvými marhuľami "Trans-Baikal Northern". Odroda bola vyšľachtená a rozdelená do zón v regióne strednej čiernej zeme. Po 20 rokoch v roku 1954 prišli na Ďalekom východe rezy severného triumfu do Chabarovska. Po štepení na sadenice a korunu odrody "Best Michurinsky" sa začala šíriť v regiónoch Ruska. Marhuľový triumf severu plne ukázal svoje kvality a získal ocenenie záhradkárov. Trochu o odrode:

Popis kultúry

Externé parametre odrôd marhúľ potrebuje pestovateľ na príslušné plánovanie lokality. Výška stromu a šírenie korunky ovplyvňujú umiestnenie ovocných plodín. V tejto odrode sa šíri koruna a výška marhule je triumfom severu v dospelom stave je 4 m.

Neponáhľajte príliš s zberom ovocia. Dokonca zrelé, držia pevne na konáre.

Zhromaždite marhule Triumph North za slnečného dňa. Rosa by sa do tejto doby mala odpariť. Najlepšie je vymenovať zbierku na ranný alebo večerný denný čas. Pri zbere počas obdobia chladného počasia alebo silného tepla sa plody rýchlo zhoršujú, ich chuť sa zhoršuje.

Čo môže byť varené zo zrelých marhúľ možno nájsť v nasledujúcom článku.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Problém

Spôsoby prevencie a boja

moniliosis

Starostlivé dodržiavanie požiadaviek poľnohospodárskeho inžinierstva.

Ošetrenie roztokom vápna a síranu meďnatého (100 g liekov na 10 litrov vody).

Striekanie znamená "Horus" 4 krát za sezónu podľa inštrukcií.

Vertitsillez

Spracovanie kvapaliny Bordeaux.

Čistenie pri páde všetkých zvyškov rastlín.

Tsitosporoz

Spracovanie oxidom meďnatým pred listovaním.

Škodcovia hmyz.

Liek "Entobakterin". Striekanie podľa inštrukcií.

záver

Apricot Triumph North plne odôvodňuje svoje meno. Nenápadnosť a vysoký výnos v klimatických podmienkach na Sibíri av Strednom pásme sú najobľúbenejšími vlastnosťami odrody. Výsadba a starostlivosť o marhule Triumph Northern kvalitatívne sa nelíši od iných odrôd.

recenzia

Maria Petrova Veryutina, 60 rokov, Voroněžský región

Nájdené pre záhradu dobrý stupeň marhúľ. Severné triumf sa v našich klimatických podmienkach správa dobre. Ukazuje nielen dobrú zimnú odolnosť, ale aj výnos. Prvé kvitnutie sa prejavilo v treťom roku po výsadbe. A budúcu sezónu, zozbierané. Ovocie sa páčilo chuti, vzhľadu a veľkosti. Myslím, že sú na juhu sladší. V prvých rokoch postrádala celá rodina ovocie len na jedenie. Teraz sušíme marhule, zberáme kompóty a zaváraniny. Triediť úplne spokojní. Veľmi odolný a nenáročný. Je dôležité získať stromček od spoľahlivého dodávateľa, aby ste sa nemýlili.

Valery Prostakov, 41, severne od Moskovskej oblastiNa prvýkrát som videl marhuľu, triumf severu, v susedstve vidieckeho domu. Prekvapená veľkosť a počet plodov. Na pozemku pestujem malé marhule. Kúpil som si stromček v detskej izbe, po 4 rokoch som zozbieral 5 kg chutného ovocia. Súčasne sa liečia celé záhrady. I prístav pre zimu, robím prerezávanie každý rok - odroda má vysokú rýchlosť rastu. Keď koruna nie je zahustená, výnos stúpa.

Pozrite si video: Hunza Gold - Raw Organic Bitter Apricot Kernels - B17 Vitamins (Smieť 2020).

Загрузка...