Záhradníctvo

Marhuľový čierny Velvet

Black Velvet Apricot je odroda hybridnej čiernej marhule je navonok neobvyklá odroda s dobrými botanickými vlastnosťami. Porovnanie výhod a nevýhod tejto plodiny umožní pestovateľovi rozhodnúť sa, či ju pestuje na svojom pozemku.

História chovu

Hybrid Black Velvet - v skutočnosti nie celkom marhuľový. Získal sa krížením americkej čiernej marhule a čerešňovej slivky. Pomalé tempo vývoja v jarných a neskorých kvitnúcich obdobiach, zdedené po tomto období, prispieva k stabilným výnosom, pretože prirodzene chránia strom pred jarnými mrazmi. Z marhúľ čierny Velvet prevzal chuť a vôňu ovocia.

Škodcovia škodcami môžu spôsobiť značné škody na stromoch a plodoch marhúľ:

lupič vrakov

Vzhľad a aktivity

Prevencia a boj

Oftalmológia Gallitsa

Šedo-žlto-šesťnohý "komár", ktorého larvy, hryziace do púčikov, prerážajú početné pasáže v dreve

Preventívne striekanie s Fufanon, Karbofos. Včasné zničenie postihnutých častí

Ovocie moth-hrabal

Hnedé húsenice so žltými pruhmi na bokoch. Poškodiť puky, vaječníky a listy kamenných stromov

Preventívne striekanie s rovnakými prípravkami ako proti žltej jamke. Lepiace pásy na kmeňoch pre lov motýľov a húsenice

Leaf plachý

Hnedé bradavičnaté húsenice skeletonizujúce kôru ovocia a listov

Preventívne striekanie s rovnakými prípravkami ako proti žltej jamke

záver

Black Velvet Apricot je zaujímavá hybridná odroda čiernych marhúľ, ktorá prijala vysokú zimnú odolnosť a odolnosť voči chorobám z čerešňovej slivky. Nezvyčajný vzhľad ovocia spolu s jednoduchými požiadavkami na starostlivosť priťahujú pozornosť poľnohospodárov. Avšak, nie príliš veľké plody a ich štipľavá chuť s kyslosťou často tlačia záhradkárov, aby si vybrali v prospech obyčajných marhúľ.

recenzia

Marina Igorevna Ufimtsev, Kaluga Počul rôzne recenzie o marhuľovej čiernej Velvet a nakoniec sa rozhodol zasadiť jeden strom na dachu. Môžem povedať - bol som rád. Teraz má sedem rokov, pravidelne prináša plody, nie zlé, aj keď podmienky, ktoré máme pre marhule, sú veľmi drsné. Plody sú čierne, malé, ktoré nevedia, môžu byť zamenené s čerešňovou slivkou. Chuť je zaujímavá: najprv pripomína slivku, potom sa podobá marhule, Pavel Petrovič Grammatikov, 62, Pskovský kraj Mám dva rastúce stromy, ale sú s nimi problémy. Stromy šesť rokov. Tri roky už kvitnú dobre, hojne a veľa, ale takmer nedávajú ovocie. Na prvý pohľad majú opelenie: ďalšie čerešňové slivky rastú, rôzne odrody, ostatné marhule. Ale zatiaľ som od nich nedostal úrodu, aj keď stále dúfam, že počkám.

Загрузка...