Záhradníctvo

Marhuľový Vodnár

Marhuľový Aquarius je odroda, ktorá je v strednom Rusku zaslúžene obľúbená vďaka svojim dobrým vlastnostiam a vynikajúcej ovocnej chuti. Dodržiavanie pravidiel výsadby a kompetentnej starostlivosti o rastlinu pomôže pestovateľovi pravidelne zbierať vysoké výnosy bez väčších ťažkostí.

História chovu

Odroda Apricot Aquarius bola vyšľachtená a prvýkrát opísaná v Hlavnej botanickej záhrade Ruska v roku 1996. Autorstvo odrody patrí L. A. Kramarenko, ktorý získal Aquarius z marhuľových semien Lel prostredníctvom voľného opelenia.

Poznatky o opatreniach na kontrolu škodcov pomôžu aj agrárnikom: t

lupič vrakov

Vzhľad a aktivity

Preventívne a kontrolné opatrenia

Codling

Malý hnedý motýľ, ktorého húsenice prenikajú do ovocia, sa živia ich mäsom

Postrek "Metaphos", "Sonnet", "Bankol"

Weevil

Malý chrobák s lesklým zeleno-fialovým chrbtom. Postihnutý vaječník plodu sa zmení na čierny a zmizne. Poškodené ("Gnawed") listy a ovocie

Postrek "Metaphos", "Decis", "Intrafir"

záver

Marhuľový Aquarius - zimy-mrazuvzdorný, samo-úrodný, vysoko výnosný odroda univerzálneho účelu, s výbornou chuťou. Nevýhodou je vysoký rast stromu a zlá ochrana čerstvého ovocia. Pozitívne vlastnosti, bezpochyby prevládajú, resp. Reakcie marhuľového Vodnára medzi záhradkármi v strednom Rusku sú väčšinou dobré.

recenzia

Evgenia Timofeevna Sirchenko, 36, Sergiev Posad Zdieľam svoje postrehy o tom, ako rôzne odrody marhúľ prežili zimu v mojej záhrade. Naše miesto je na prvý pohľad dobré: záhrada sa nachádza na miernom kopci, ktorý je pokrytý lesnou plantážou zo severu, podzemná voda je hlboká. Získané v Moskve škôlky stromčeky z troch odrôd: North Triumph, Favorite a Aquarius. Triumf úplne vyhynul v prvej zime. Obľúbené nezanedbateľne stuhli, Aquarius tiež odolával chladu. Ďalšia zima, ktorá je oveľa ťažšia, však vymrela takmer celá koruna prvej z nich a druhá - jej podstatná časť. Počas leta sa obe rastliny čiastočne zotavili. Úprimne povedané, očakával som od nich viac zimy-odolnosť Sergey Igorevich Danilevsky, 57, Kirsanov (Tambov Region) Podľa mojich experimentov, Aquarius je najlepší stupeň pre mňa. Na mieste sa nachádzajú dva stromy s veľmi chutnými, veľkými plodmi, ktorých nádherná marmeláda poteší našu veľkú rodinu po celú zimu. Sezónne teplotné kvapky dobre znášajú, nikdy vážne nezmrzli. Samara stromček zasadil je v spoločnosti - myslím, že tieto tri stromy budú dosť dosť pre naše potreby.