Záhradníctvo

Mayova Cherry

Mayská Cherry rastie hlavne na juhu Ruska, v republikách Zakaukazska, na Ukrajine v Moldavsku. Jarná kvitne medzi prvými. Koncom mája majú záhradníci možnosť vychutnať si prvotriedne bobule so sladkou a kyslou chuťou.

História chovu

Je známe, že voľne rastúca rastlina druhu Cerasus avium je stará 2 tisíc rokov. To bolo nazývané vtáčie čerešňa pre skutočnosť, že vtáky si ovocie s radosťou, nedovolí im dozrieť. Následne, niektorí záhradníci, aby neboli ponechané úplne bez plodiny, odstrániť bobule skôr, než majú dostatok sladkosti.

Vďaka sťahovavým sladkým zubom boli čerešňové kosti z Grécka a Kaukazu dopravené do strednej Európy a zakorenili sa tam.

POZOR! Ruské meno Cherry sa narodilo z anglickej čerešne, čo znamená čerešňa. Zmienka o čerešni sa nachádza v análoch Kyjevskej Rusi

Hlavná chovateľská práca bola zameraná na získanie mrazuvzdorných odrôd. Skrížené s cherry, s inými odrodami čerešní, získané skôr. Záhradníci si všimli, že samotný strom nie je veľmi úrodný. Pre dobré výnosy vysadené pre 2-3 sadenice rôznych odrôd. Takže tu bol neplánovaný výber. Systematické výberové práce s čerešňami sa začali realizovať v XX. Storočí. V Rusku možno ich zakladateľa označiť za známeho šľachtiteľa I.V. Michurina.

Úspešne sa získali skoré odrody. Odolnosť voči mrazu na južnom bobulí zostáva obmedzená. V strednom Rusku sa čerešne pestujú v dôsledku globálneho otepľovania ako úspešného chovu.

Popis kultúry

Keď dozrievajú v máji, na väčšine stromov sa púčiky listov začínajú zväčšovať. Vzhľadom na skutočnosť, že chovatelia chovajú 2 odrody májových čerešní, opis odrôd stručne uvedie ich vlastnosti:

  • Môže byť červená, vyznačujúca sa kyslou chuťou;
  • Cherry May black má hnedú farbu a sladkú chuť.

Pozrite si video: Brexit. Message for the british people. (August 2020).

Загрузка...