Záhradníctvo

Cherry Julia

História chovu

Vedci z experimentálnej stanice mesta Rossosh v regióne Voronezh boli zapojení do chovu odrody. Autorom je chovateľ Voronchikhina A. Ya Hybrid Yuliya získaný krížením žltých čerešní Gini a Denissen. Zapísané v štátnom registri v roku 1992

Popis kultúry

Popis čerešne Julia je zostavený rôznymi pôvodcami. Strom je silný, rýchlo rastie. V dospelosti dosahuje výšku 8 m alebo viac. Koruna odrody je rozľahlá, pyramídová, ale nie príliš hrubá. Pobočky sú silné, dolné sú trochu znížené. Kôry na výhonky hladké, šedo-čerešňovej farby. Čerešne samotné sú stredne veľké čerešne, ich internódy sú dlhé.

Veľmi veľa listov. Listové dosky sú dlhé, oválne, so špičatými špičkami. Pozdĺž okrajov zárezu je v spodnej časti listu malý okraj. Stonky dlhé a tenké. Kvetenstvo sa skladá z 2-3 bielych kvetov. Pýchne odrody - ovocie.

Následná starostlivosť o kultúru

Pestovanie čerešne Julia vyžaduje realizáciu akcií, ktoré možno bezpečne priradiť k štandardným činnostiam:

  • Polievanie čerešne Julia potrebuje mierny. To znamená, že by sa malo vykonávať podľa potreby. Mulčovanie pomáha nastaviť frekvenciu zavlažovania.
  • Top dressing. Výživa sa zavádza na jeseň, pričom musí byť komplexná - organické zlúčeniny sú kombinované s minerálom. Na jar sú odrody Cherry Yulia kŕmené dusíkatými hnojivami.
  • Orezanie. Nevyhnutne, najmä po dosiahnutí veku 5 rokov. Tento postup zvyšuje výťažok čerešní, uľahčuje proces zberu ovocia, tvorí korunku, znižuje zahusťovanie a šírenie chorôb.
  • Profylaktická liečba sa vykonáva včas a liečba pri prvých príznakoch ochorenia.
  • Príprava na zimu. Pred nástupom chladného počasia je kôra bielená a izolovaná.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Problém

Ako bojovať

cherry škvrnitosť

Striekanie podľa inštrukcií drogy "Horus" alebo "Topaz"

Klyasterosporioz

Odstránenie a spálenie postihnutých častí.

Liečba liečivom "Chorus"

moniliosis

Čistenie a odstraňovanie z miesta chorých častí stromu.

Pravidelne vykonávať činnosti na zabránenie útokom škodcov.

Spracovanie čerešne s modrou vitriol, "Nitrafen", bielenie Shtambov záhradné vápno

Opeření škodcovia

Použitie materiálov straší - pásky, hrkálky, zvukové signály

záver

Cherry Julia nespôsobuje veľa problémov s rastúcimi záhradkármi. Vysoká odolnosť v zime umožňuje výsadbu aj v oblastiach s chladnou klímou.

recenzia

Recenzia Julia čerešne nemožno nazvať úplne identické. Je to spôsobené tým, že odroda má svoje klady a zápory.

Tatyana Smirnova, 38 rokov, Voronezh veľmi rýchlo. Preto už v nasledujúcich rokoch uvažujeme o zbere ovocia. Z bobúľ robíme džemy a zaváraniny - veľmi chutné. Ale najprv sme na rokline na čerstvé čerešne. Robíme len profylaktické liečby, naša Julia nie je chorá.
Igor Vladimirov, 46 ročný, Saratov Oboznámený s odrodou, keď videl fotografiu Julieho sladkej čerešne počas obdobia plodenia. Prilákal pozornosť vzhľadu ovocia. Zasadené dva stromy. Výnos je priemerný, ale postačuje na predvalky. Šťava jednoducho nemá rád svoj odtieň - zablatené a bezfarebné. Snažil som sa spojiť dve odrody čerešní - Julia a Coal. Výsledok sa mi páčil oveľa viac. Jediné negatívne pre mňa je výška stromu, pre priemyselné pestovanie nie je vôbec vhodné. A ja by som rád, sladké čerešne vydrží mrazy.

Pozrite si video: JULIA MINEGIRL ou CHERRY ? - Minecraft (Február 2020).

Загрузка...