Záhradníctvo

Cherry Diber Black

Cherry Dyber Black patrí medzi staré osvedčené odrody plodín s vysokými výnosmi. S vedomím niektorých funkcií výsadby a starostlivosti o rastliny, môžete zbierať veľa šťavnaté, sladké bobule z neho.

História chovu

Chery Diber Blacková - výsledok náhodného opelenia, ku ktorému došlo na Kryme v roku 1862. Názov odrody bol získaný z priezviska záhradníka, podľa ktorého bol prvýkrát opísaný - A. Dieber. V roku 1947 je Cherny Cherny čerešňa uvedená v štátnom registri. Územné odrody: regióny Severného Kaukazu a Dolného Volhy.

Popis kultúry

Cherry Dyber Black je veľkoplodá odroda a tvorí bobule s hmotnosťou 6-7 g. Tvar je široko srdcovitý, mierne strašidelný. Šev je jasne viditeľný. Farba kože je tmavo červená, takmer čierna. Dužina ovocia je tmavá, s bohatým červeným odtieňom, keď je zrelé - jemné, má vynikajúcu chuť sladkého dezertu s ľahkou, jemnou kyslosťou.

Dužina je charakterizovaná strednou šťavnatosťou, šťava je jasne červená v bohatých farbách. Kameň ovocia je veľký, je zle oddelený od buničiny, váži približne 0,45 g a tvorí 7% celkovej hmotnosti bobule. Stonka má dĺžku 40 mm, širokú, ľahko oddeliteľnú od plodu.

Príprava na zimu je vykonávať jesenné zalievanie stromu a obaľovanie jeho kmeňa a hustých konárov. Mladé čerešne Dayber Čierny zábal smrekové vetvy.

Zalievanie a hnojenie sú neoddeliteľné v prípade pestovania čerešní Diber Black. S dobrým počasím v tejto sezóne, táto plodina potrebuje len 3-4 hojné zalievanie, takže sa vykonávajú súčasne s koreňovými obväzmi. Ako hnojivá robia suspenziu (pomer 1: 8), komplexné ovocie a bobuľoviny, popol infúzia (pomer s vodou 1:10). Na jar sa čierna čerešňa Dyber Black oplodní močovinou, ktorá rozptyľuje 60-80 g granúl v suchej forme.

Je to dôležité! Všetky obväzy musia byť vyrobené podľa priemeru korunky - to je miesto, kde hlavná časť sania koreňov leží pod zemou. V blízkosti kmeňa stromu nie sú tieto korene.

Existujú rôzne spôsoby ochrany ovocnej plodiny pred hlodavcami: baliace kmene s nylonom, sieťovinou, strešnou lepenkou, vetvami ihličnanov a tiež v zime pošliapať sneh.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Pre jasnosť sú možné ochorenia a škodcovia sladkej čerešne Dyber Chernaya uvedené v tabuľkách s opatreniami prevencie a liečby.

Tabuľka 1 - Škodcovia

lupič vrakov

Preventívne opatrenia

Kontrolné opatrenia

Čierna čerešňa vošky

Poskytovanie oficiálnej starostlivosti o čerešne, včasné oplodnenie

Správne prerezávanie postihnutých výhonkov: je potrebné zachytiť aspoň ďalších 10 cm zdravého tkaniva.

Včasný zber všetkých rezaných častí a ich spaľovanie.

Jar a jeseň bielenie kmeňa

Chemikálie: Actellic, Intavir. Ľudové lieky sú účinné len s malým počtom škodcov: odstrašujúce infúzie tabaku, púpavy, zelenej cibule

Peppered moth

Jarná striekanie stromu "Chlorofos", "Karbofos" a ďalšie insekticídy pred bud break

Weevil

Chemikálie: Intavir, Karbofos, Rovikurt

Tabuľka 2 - Bežné ochorenia

Choroba

Príznaky ochorenia

Kontrolné opatrenia

cherry škvrnitosť

Vzhľad malých, červenohnedých škvŕn na lístkoch v priebehu času, s ružovo-sivým povlakom na spodnej strane listov, spór húb. Listy zvraty a pády

Liečba fungicídmi obsahujúcimi meď počas napúčania obličiek: zmes Bordeaux, "Kuproksat", "Abiga-peak", roztok chlóroxidu meďnatého 0,3%.

Počas obdobia kvitnutia - postrek "Horus" (3 g na vedro vody).

Počas plodenia - "Skorom" (ampulka na vedre s vodou).

Po zbere - Bordeaux tekuté ošetrenie s 1% koncentráciou

moniliosis

Sušenie listov, sušenie kvetov, sušenie nezrelých plodov, sčernenie vetiev. Strom vyzerá spálený - miesta kolonizácie huby sú čierne

Klyasterosporioz

Choroba sa prejavuje na listoch, ktoré sú pokryté načervenalými škvrnami. Postupom času rastú, uprostred každého z nich sa tkanivo stáva mŕtvym a vypadáva, čím sa vytvárajú diery s červeným okrajom. Postupom času sa choroba šíri do výhonkov a plodov a vytvára vredy, z ktorých šťava prúdi.

záver

Cherry Dyber Black sa odporúča na pestovanie v teplých oblastiach. So znalosťami o vlastnostiach odrody je možné každoročne produkovať obrovské výnosy veľkých sladkých plodov z rastlín.

recenzia

Petrov Oleg Alexandrovič, 37 rokov, Krasnodar Mám vo svojom vidieckom dome pestovanie Cherry Diber Chernaya, ktorý bol zasadený môj otec. V blízkosti sa rozrastá ďalšia odroda čiernej čerešne Eagle. Každý rok zbieram z prvých 75 kg plodov. Vynikajúci výnos s minimálnou starostlivosťou - Zriedkavo prichádzam na záhradu, nie je čas sa starať o plodiny Yabloneva Olga Ivanovna, 31, Saratov Môj sused budúci rok zaobchádza so svojou rodinou s vlastnými prípravkami. Zvlášť sa radujte, keď prináša džemy a čerešňové džemy - úžasné chutné. Na záhradnom pozemku rastie sladká čerešňa Dyber Chernoy, hovorí, že neskúsila najkrajšiu paletu bobúľ, Galina Dmitrovyazova, 51, Tver Naozaj som chcela mať v mojom dacha čerešňu Dyber Blacka, ale v prvom roku výsadby si nezvykla a nezomrela. Zasadil jeden rok stromček na jeseň. Budúci rok sa pokúsim zasadiť túto odrodu na jar.

Pozrite si video: Acrylic Nails. Black Cherry. (Január 2020).

Загрузка...