Krajinný dizajn

Zlepšenie dacha - zjednocujeme naše nápady

Náš život je veľmi rozmanitý. Dokonca aj prívrženci pohodlných apartmánov menia svoje názory a získajú letnú chatu. Rozhodnutie sa robí z rôznych dôvodov, ale nikto nemôže odmietnuť čerstvý vzduch, farby sviežej trávy a kvetov, zvuk vody a spievanie vtákov.


Po prvých ťažkostiach je načase premýšľať o zlepšenie vašej letnej chaty. Najdôležitejšou podmienkou, ktorú by mali mať všetci obyvatelia v lete, nie je zložité! Ak ste nikdy nenosili kvety, postavili rybník alebo lavicu, potom to nie je dôvod zastaviť. Zlepšenie dachového pozemku je kreatívna záležitosť, nie tak ťažká (hoci trochu nepríjemná), ale vďačná.

Ak chcete vytvoriť profesionálny dizajn krajiny na lokalite, možno budete musieť kontaktovať odborníkov. A ak ste oboznámení s dizajnom, potom vaše vlastné vedomosti pre zlepšenie budú stačiť. Zvážte dve možnosti na zlepšenie lokality, ktoré sa najčastejšie nájdu.

Počnúc od nuly

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí získajú nový web, na ktorom ešte nie sú žiadne budovy. Pred zdobením a terénnou úpravou budete musieť vykonávať stavebné práce. Počas tohto obdobia je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania:

  1. Nezabudnite vziať plán ruže vetra (strany sveta) a prirodzenú úľavu. To je užitočné pri plánovaní pristátia rastlín, ktoré označujú prvky na zlepšenie.
  2. Opravte všetky zdokumentované stavebné práce. To zahŕňa pokladanie zásobovania vodou a hygieny, elektriny.
  3. Je nevyhnutné jasne obmedziť plán vašej stránky na vytvorenie harmonického plánu na zlepšenie a jeho vzťah s okolitou krajinou.

Prečo je potrebné dávať pozor na takéto nuansy? Zlepšenie prímestskej oblasti vlastnými rukami bude vyžadovať tieto poznatky, aby bolo možné správne naplánovať všetko - šírku ciest a ciest, nádrž, kúpeľňu, altánok.

Musíte si byť istí, že v čase výstavby nebudete naraziť na kanály podpory života. Koniec koncov, by mal byť dostatok priestoru pre auto a zalievanie nebude musieť byť vytiahnuté z jedného konca pozemku do druhého. Niektoré rastliny tolerujú okolie elektrickými vedeniami, podzemnými vodami. V každom prípade budú tieto poznatky o zlepšení lokality užitočné.

Pokúste sa umiestniť svoj plán na papier so zreteľom na všetky nuansy. Je nevyhnutné pristupovať k všetkým objektom, preto cesty okrem dekoračného efektu by mali mať funkčný účel. Každá zóna je vytvorená s ohľadom na osvetlenie, materiály a už existujúce prírodné prvky.

Nezabudnite vytvoriť zoznam rastlín, ktoré chcete pestovať.

Musia byť tiež umiestnené s ohľadom na svetlo a potrebu vody. Prečítajte si charakteristiky každej rastliny. Možno budete chcieť niečo zmeniť. Použite všetky nápady pre terénne úpravy na stránkach. Aj v bažinatých a podmáčaných zónach rastú "ich" rastliny.

Rozbiť oblasť na zóny. Môžete vylepšiť projekt dacha v rôznych štýloch. Je dobré umiestniť japonskú záhradu na jednom mieste a moderné do druhého. Najlepšie je spájať zdokonaľovacie štýly s obytným domom. Potom sa celý priestor dostane dokončený vzhľad.

Prebudovali sme sa vlastným spôsobom

Tieto informácie sú užitočné pre tých majiteľov, ktorí si zakúpili obytný pozemok alebo ho zdedili.

  1. Venujte pozornosť stromom, ktoré rastú v krajine, najmä v starých a veľkých. Vyberte tie, ktoré môžu byť vyliečené alebo rezané. Ak to vôbec nefunguje, nechajte jeden pre široký, veľký pahýľ. Po prvé, pred rastúcimi stromami budete potrebovať nejaký čas. Starí občania budú môcť poskytnúť tieň a slúžiť ako dekorácia zóny. A vo veľkých kvetoch kvetov alebo borievok vyzerajú skvele. Hlavnou vecou nie je nechať choré a prehnité rastliny.
  2. Pokúste sa prispôsobiť terénu lokality pri plánovaní zlepšovania lokality. Nie je nutné hrabat a vyrovnávať všetko. Často, v odľahlých rohoch už vytvorenej prírodnej krajiny, v ktorej sa rastliny cítia pohodlne, dobre rastú a kvitnú. Kamene, ktoré vyrastali do zeme, budú slúžiť pri registrácii kopca, vodopádu, pôvodnej hranice.

Nepokúšajte sa všetko naraz zmeniť. Je lepšie spojiť svoje nápady na zlepšenie chaty na existujúce zariadenia.

Pred spustením veľkej aktualizácie zorganizujte rodinnú radu. Zapíšte túžby dospelých a detí, aby sa s nimi spojili s finančnými schopnosťami, štruktúrou lokality a účelmi, na ktoré bola získaná.

Kde začať: