Krajinný dizajn

Vytvorte jedinečnú výzdobu, ktorú chcete dať - farbám sudov

Chata - obľúbené miesto pre prácu a voľný čas. Druhý druh zábavy nie je len príjemný, ale potrebný. Preto sa každý letný rezident pokúša ozdobiť svoju milovanú chatu svojím vlastným úsilím. Akonáhle začala premena záhradného pozemku, chcem priniesť všetky detaily do farebnej korešpondencie. Majiteľ hromady má v chate k dispozícii kovové alebo plastové kontajnery na vodu. Môžu to byť:

 • sudy na zavlažovanie;
 • letná sprchová nádrž;
 • kontajner na namočenie trávy.

Najčastejšie ide o staré hrdzavé sudy, ktoré takmer slúžili svojmu času. Ale aj schopnosť namočiť trávu ("zelené" hnojivo) môže byť veľmi originálna. Najľahšou a najlacnejšou cestou je zafarbenie.

V súčasnej dobe je to veľmi populárna oblasť krajinného krajinného dizajnu, ktorý dostal meno maľby na starých sudoch.

Po takomto kreatívnom zásahu starý hrdzavý hlaveň vôbec nezkazí vzhľad stránky. Môžu byť umiestnené na záhrade, v rekreačnej oblasti, v blízkosti domu alebo len pri vchode.

Čo je potrebné

Farba hlaveň lepšie farbivo pre určitý materiál. Ak je hlaveň drevená - odneste smalt pre drevo. Kovový alebo plastový kontajner je možné premeniť na alkydovú, olejovú alebo vodoodpudivú farbu s antikoróznym účinkom. Mnoho záhradníkov si vyberá akrylové farby. Vytvárajú jasný vzor, ​​dobre tolerujú anomálie počasia, ľahko sa nanášajú na povrch a sú odstránené z rúk, bezpečné pre deti.

Ak nemôžete kúpiť novú farbu na sfarbenie, vezmite zvyšky akejkoľvek farby. Je dôležité, aby farba na lakovanom bareli bola vodoodpudivá. Okrem toho budete potrebovať:

 1. Štetec, brúsny papier. Veľkosť zrna brúsneho papiera je lepšia, aby bola veľká. Ale ak budete musieť hladiť povrch, potom bude jemné zrno užitočné.
 2. Škrabka a kefa. Je žiaduce maľovať hlavne nielen vonku. Chráňte ju zvnútra. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať ďalší držiak kefky, aby ste sa neopierali dovnútra do hlavne a aby ste dýchali farby výparov.
 3. Rozpúšťadlo, biely alkohol. Potreba chovu starých farieb na farbenie alebo úpravu obrázka.
 4. Primer. To pomôže udržať hlavne v krajine oveľa dlhšie. Naneste pred lakovaním.
 5. Ceruzka, krieda. Je veľmi dôležité nakresliť náčrt na papieri alebo priamo na hlave, aby bolo ľahšie maľovať.

Ak chcete vytvoriť niektoré výkresy užitočné jalovec alebo vetvy thuja, šablóny, sprej farby.

Postupnosť tvorivých fáz

Prvým a najdôležitejším je výber kapacity. Môžete maľovať sudy v akomkoľvek stave, aby ozdobili chalupu. Ak vezmete leaky a veľmi staré, potom je dobré ho previesť do kvetinového záhonu. Bude slúžiť menej ako celok, ale v tejto letnej sezóne bude viac ako jedna maľovaná kvetinová záhon.

Suda vhodná na skladovanie vody musí byť najskôr očistená od hrdze a nečistôt, aby sa farba dobre rozpadla. Na tento účel použite škrabku a brúsny papier. Niektorí záhradníci, pred sfarbením, dať prevodník hrdze. V každom prípade bude ďalším krokom odstrániť zbytočnú nečistotu, prach a mastnotu látkou. Zvlhčuje sa v alkohole alebo rozpúšťadle a povrch valca sa otrie.

Je omnoho ľahšie pripraviť plastový sud na farbenie. Je potrebné len dôkladne umývať a vysušiť povrch.

Počas sušenia sudu musíte nakresliť náčrt alebo rozhodnúť o téme obrazu. Je umiestnená na papier a potom prenesená na povrch suda s ceruzkou alebo kriedou. Najčastejšie sfarbené stránky:

 • kvety, stromy, listy;
 • zvieratá, vtáky;
 • ľudí;
 • abstraktné farebné náčrty.

Prejdite do fázy lakovania. Najskôr natrite vnútorný povrch. Tu budete potrebovať rozšírenie štetca, aby ste mohli dostať farbu na úplné dno hlaveň.

Odporúča sa natrieť vonkajší povrch valca v dvoch vrstvách tak, aby sa skvrny nevykazovali.

Farba by mala suché. Prejdite na obrázok označenia.

Je to dôležité! Nakreslite hlaveň na hlave, aby ste sa uistili! Ak chcete maľovať veľkú kresbu s farbou, potom nebude jednoduché dosiahnuť symetriu bez náčrtu ceruzky.

V opačnom prípade, keď idete na diaľku, môžete si všimnúť maľované oči, kvety rôznych úrovní alebo veľkostí.

Použitie náteru z náteru môže mať veľmi originálny vzhľad obrazu. Aby ste to urobili, vložte farbu pozadia na hlaveň a potom aplikujte na stenu vetvu tujy alebo borievky a naneste farbu priamo na vetvičku. Ukazuje sa úžasný výzdobu.

Aktualizovanú hlaveň umiestnime na stránkach

Namaľovaný dekoratívny prvok môže byť skrytý a môžete vytvoriť zvýrazňujúci bod. Pre kamufláž sú vhodné vetvičky, kusy machu, živé rastliny v kvetinovom lôžku alebo posteli. Sušené vŕbové vetvičky sa macerujú, ostria a spájajú. Moss na hlave viazané na strunu. Výška popruhu sa volí podľa okolitej krajiny. Ak je veľkosť maľovaného valca veľká, vykopá sa do zeme. Spodok je zabalený s plastom alebo fóliou, aby ho chránil pred vlhkosťou.

Ak je nádoba na farbenie vytečená, nerozprávajte ju, aby ste ju vyhodili. Koniec koncov, môže slúžiť nielen na ukladanie vody. Čo môže byť vyrobené z maľovaného suda v krajine?

Po prvé, záhon.

Všetky farby a farby. Veľmi populárny sprisahanie je dievča a chlapec.

Dieťa má túto možnosť. "Kostýmy" a "tváre" je možné urobiť s farbou v akomkoľvek štýle, a to aj z rôznych období. Na kvetinovú záhonku by ste nemali maľovať rastlinu. Je lepšie vybrať geometrické vzory, zvieratá alebo vtáky.

Záhradné domčeky - druhá obľúbená možnosť, kde sa používa lakovaný sud. Je možné uložiť záhradné náradie. Nápisy na hlave môžu byť maľované na kusy linolea.

Užitočné odporúčania

Okrem dodržiavania technológie maľovania je potrebné poznať niektoré nuansy. Najprv:

 1. Do obývacej izby sa nevyskytuje čerstvo namaľovaný sud. Buď nechajte to vonku, alebo ho vložte do kôlne.
 2. Nesnažte sa presne reprodukovať obraz videný niekde. Lepšie pridajte svoju tvorivú fantáziu a vytvorte jedinečné dielo.
 3. Zložitosť obrazu, vyberte podľa svojich možností. Tento proces by vás nemal nútiť.
 4. Uistite sa, že monitorujete zhodu farbiva s materiálom, na ktorom sa aplikuje. Vyberte len vodotesné farby.
 5. Ak chcete vyzdvihnúť výzdobu na hlavni o niečo dlhšie, zakryte ju horným čírym lakom.
 6. Nepoužívajte stavebnú a domácu prácu s rozpúšťadlami a kyselinami v blízkosti lakovaného suda. Z nedbanlivosti môžete obraz poškodiť.

Farbenie hlaveň v krajine s vlastnými rukami je rýchle. Deti sa môžu zúčastniť tohto procesu. Budú vyvolávať svoje úžasné úlomky a pomôžu im ich realizovať. Používajte kontrastné roztoky. Farby sudov v rôznych jasných farbách, potom chata bude vždy ľahká a pohodlná.

Možnosti ladenia: