Záhradníctvo

Ako kŕmiť slivky na jar

Nevyhnutné je top dressingové slivky na jar. Táto časť agrotechnických prác je potrebná pre samotný strom aj pre budúce zbery. Výsledok celého ročného cyklu poľnohospodárskej práce závisí od efektívnosti.

Tajomstvo starostlivosti o slivky na jar

Po zmiznutí snehovej pokrývky v záhrade môžete začať jarný cyklus starostlivosti o slivky. Činnosti vykonávané v tomto čase sú zamerané na zabezpečenie toho, aby rastlina rýchlo vstúpila do vegetačného obdobia, kvitla a stanovila maximum ovocia.

Správne prerezávanie môže výrazne predĺžiť život stromu a chrániť ho pred mnohými chorobami.

mulčovanie

Mulčovacie pristvolnyh kruhy vykonáva rad funkcií. V prvom rade si zachováva vlhkosť v pôde. V jarnom období je mulčovanie ďalšou izolačnou vrstvou, ktorá sa ľahko zohrieva a udržiava teplo v pôde. Rašelina alebo humus sa najčastejšie používa ako mulčovanie, preto je pôda dodatočne obohatená o živiny.

Ako sa vyhnúť chybám v procese starostlivosti o slivkovú jar

Pre slivky je nedostatočná aj nadmerná starostlivosť nebezpečná. Preto nadmerné množstvo zavlažovania a hnojiva povedie skôr k problémom ako k pomoci stromu. Je potrebné prísne dodržiavať podmienky a dávkovanie doplnkov.

Pri uvoľňovaní pôdy nie je možné kopať hlboko, pretože väčšina slivkových koreňov leží v hĺbke maximálne 0,5 m. Z rovnakého dôvodu by ste nemali používať hnojivá obsahujúce chlór pre slivky.

záver

Samozrejme, že je potrebné, aby boli na jar najobľúbenejšie slivky. Keď sa však vykonáva, je potrebné vziať do úvahy zloženie pôdy, ako aj prísne dodržiavať typ hnojiva, uvedené dávky a načasovanie aplikácie. V opačnom prípade to neprinesie žiadne výhody. V najlepšom prípade to bude mimoriadne materiálne náklady, v najhoršom prípade samotný strom zomrie.

Pozrite si video: LOV KAPRA: Pavol "Pačky" Pavlík o love kaprov na rieke Dunaj na jar záznam LIVE vysielania (Január 2020).

Загрузка...