Záhradníctvo

Ultra rané odrody paradajok

Pestovanie paradajok v klimatickej zóne Ruska je do istej miery rizikom. Koniec koncov, v teplom období nie je žiadne stabilné počasie: leto môže byť príliš zima alebo naopak, abnormálne horúco, tu často dochádza k suchu a môže pršať s krupobitím a silným vetrom. Neskoré jarné a príliš skoré jeseň sa stávajú ďalšou prekážkou pri získavaní stabilnej plodiny rajčiakov: najskôr mrazy neumožňujú načasovať rastliny paradajok a zabrániť dozrievaniu ovocia.

Čo sú ultra-ranné odrody paradajok a ako pomáhajú ruským letným obyvateľom - v tomto článku budeme brať do úvahy.

Výrazné vlastnosti raných odrôd rajčiakov

Ako je známe, rajčiakové odrody sú rozdelené podľa rýchlosti zrenia plodov. Rajčiaky sa považujú za skoré zrenie, ktorého celý vegetačný cyklus nie je viac ako sto dní. To znamená, že odo dňa, kedy sa semená vysadia do sadeníc na prvé zrelé paradajky na kríkoch, nesmie prejsť viac ako tri a pol mesiaca.

Varovanie! Ultra-dozrievanie môže byť nazývané paradajky, dozrievanie za 75-85 dní.

Zvyčajne sa odporúčajú odrody s predčasným dozrievaním pestovať najmä v chladných oblastiach. Za takýchto podmienok budú mať iba tieto paradajky čas na úplné dozrievanie a dávajú svoje ovocie.

Ďalšou oblasťou, v ktorej sú prvoradé odrody prioritou, je komerčná kultivácia zeleniny. Nakoniec, keď sa pestujú rajčiny na predaj, je veľmi dôležitá aj rýchlosť zrenia plodov.

Čím rýchlejšie dozrieva skleníkové paradajky, tým skôr (alebo drahšie) bude prenajímateľ predávať plodinu.

Zvyčajne sa rajčiaky na predaj pestujú v skleníkoch, takže ich dozrievanie sa zvyšuje ešte viac.

Je nemožné robiť bez ultra-zrelých paradajok záhradkárov zo severnej časti Ruska. Pozemok sa tu otepľuje až do konca mája - začiatkom júna, takže často zelenina nemá čas na úplné dozrievanie pred začiatkom jesenného chladného počasia.

Tip! Ak mráz už prišiel a rajčiaky sú stále zelené alebo hnedé farby, stále je potrebné ich vyberať. Potom je ovocie zložené v drevenej krabici v jednej vrstve a umiestnené na tmavom teplom mieste. Tam rajčiaky dosiahnu, pri zachovaní ich chuti a ich "užitočnosti".

Predpokladá sa, že skorá zelenina nie je taká chutná ako rajčiaky so stredným a neskorým dozrievaním.

Avšak pri správnej kultivácii dostatočné množstvo slnečného žiarenia, hnojenie v pôde a časté zalievanie, dokonca ultra rýchle hybridy majú dobrú chuť a bohatú arómu.

"Riddle"

Hybridná veľmi zrelá odroda rajčiakov. Tieto paradajky sú známe mnohým záhradníkom ako plodná a nenáročná odroda. Rastliny dosahujú výšku 45 cm, majú silné stonky a výhonky a preto nepotrebujú viazanie.

Plody dozrievajú 75 dní po objavení prvých výhonkov. Tvar paradajok je okrúhly, veľkosť je stredná - hmotnosť paradajok je asi 150 gramov. Charakteristickým znakom odrody - výborná chuť a silná aróma.

Paradajky "Riddle" sa často pestujú na komerčné účely, sú vhodné pre skleníky. Plody tolerujú prepravu, môžu byť uskladnené bez straty chuti a kvality produktu.

Ak nechcete pravidelne ochrániť kríky, rajčiaky rastú malé. Preto je dôležité včas odstrániť bočné výhonky. Mimochodom, môžu prikopat a získať ďalšie rajčiaky, tiež zrietia plnohodnotné ovocie, iba to sa stane o dva týždne neskôr ako hlavný keš.