Záhradníctvo

Peach Plum Michurin: popis odrody, fotografie, recenzie

Peach Plum je známy svojimi chutnými plodmi, bohatou úrodou. Odroda je bežná v južných oblastiach. V severných oblastiach pestujú svoje poddruhy - slivku Michurin. Tento typ je vynikajúcou voľbou pre letnú chatu, komerčné využitie.

História odrôd chovu

Prvý opis odrody broskyňovej slivky je uvedený v roku 1830. Presnejšie informácie o tejto západoeurópskej kultúre sa nezachovali. Predtým, rôzne slivky s názvom Red Nectarine, Royal Rouge.

Peach Plum Popis

Broskyňové slivky a ich poddruhy, Michurin slivka, sú univerzálne odrody. Môžu rásť v južných, severných oblastiach:

  • Krasnodarský kraj;
  • rast;
  • Územie Stavropolu;
  • Voroněžský región;
  • Kursk, iní.

Výška stromu broskyňovej slivky je v priemere 3-4 m. Mladé výsadby rastú rýchlo. Tvar korunky je zaoblený, podobne ako obrátený kužeľ. Je strednej hrúbky, ale s vekom sa stáva veľkolepejším. Listy sú veľké, oválne. Plody sú veľké. Ich hmotnosť môže byť od 50 do 70 g. Slivka je okrúhla, v hornej časti mierne sploštená. Koža plodov je hrubá. Ich farba sa hladko prechádza zo žltozelenej na purpurovú. Dužina je jemná, šťavnatá. Ovocie je voňavé. Vnútri kosti sa dá ľahko oddeliť.

Je to dôležité! Po dvoch rokoch sa odstráni počet, na ktorý sa viaže stromček.

Aftercare plum

Opatrenia na starostlivosť o broskyňové slivky si nevyžadujú veľa úsilia, času a zdrojov. Jednoduché odporúčania môžu byť ľahko implementované aj pre začínajúceho záhradníka:

  1. Pravidelné zavlažovanie. Počas obdobia kvitnutia (máj - jún) potrebuje dozrievanie ovocia (august - september) dôkladné zvlhčenie pôdy. Po zalievaní sa pôda uvoľnila.
  2. Hnojivo. Pre stimuláciu intenzívneho rastu, vývoj rastliny na jeseň je kŕmený hnojom, minerálnymi prísadami.
  3. Orezanie. Postup je nevyhnutný na vytvorenie koruny rastliny. Začína sa držať od prvého roka po pristátí. Ročné výhonky sa skracujú o jednu tretinu.
  4. Liečba chorôb, škodcov.
  5. Príprava na zimu. Teplota klesá, studený vzduch vedie k popáleniu na kôre rastliny. Aby sa zabránilo takémuto poškodeniu, kmeň slivky sa bieli zriedeným vápnom. Pred chladom je pokrytý špeciálnym materiálom.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Choroba

Opis lézie

Metódy boja

prevencia

moniliosis

Listy, výhonky vyschnú. Ovocie sa zmenšuje, mizne

Postihnuté oblasti sú postriekané modrým vitriolom

Včasné prerezávanie, odstraňovanie poškodených vetiev

Klyasterosporioz

Hnedá škvrna na listoch, výhonky, otáčanie do dier

Použite tekutý roztok Bordeaux

Rez z časti postihnutých oblastí stromu

hrdza

Červené škvrny na lístie. Skazené listy padajú

Strom je ošetrený oxychloridom meďnatým

Včasné zničenie padlých listov

záver

Peach Plum poteší majiteľov bohatou úrodou. Nenáročný stupeň - hodný možnosť pre sezónne dacha. Včasné dozrievanie, veľké, šťavnaté, sladké ovocie, odolnosť voči škodcom, chorobám - výhody odrody, ktoré ju robia populárnou medzi začiatočníkmi a skúsenými záhradkármi.

Recenzie letných obyvateľov o slivke Peach

Ivanov Vladimir, Krasnodar KraiSlive Peach rastie s nami v takmer každom dvore. Tento strom veľmi miluje naše slnko. Vysadili sme sadenice pred 10 rokmi, akonáhle sa vnuk narodil. Dnes každý rok zbierame bohaté zbery. Nestrácajte veľa času na odchod. Strom je nenáročný. V pivnici sú veľmi chutné kompóty, džem zo sladkých broskyňových sliviek Anastasia Kolesnikova, Moskovská oblasť Pred niekoľkými rokmi si kúpili chalupu v Moskovskej oblasti. Začal povýšiť sprisahania. Vyberte si možnosti pre ovocné stromy. Celá rodina miluje slivky. Rozhodli sme sa zasadiť Peach. Báli sa, že táto odroda neprežije nízke teploty v zime. Opatrne pripravil pristátie na chlad: obielené, zabalené vrece. Už šiesty rok strom poteší rast, rozrastajúca sa koruna. Broskyňová domáca slivka je jedným z hlavných dezertov letnej sezóny.

Pozrite si video: VW Polo GTI TSI DSG 2018 test - Maroš ČABÁK (Smieť 2020).

Загрузка...