Záhradníctvo

Sladká čerešňa Fatezh

Sladká čerešňa Fatezh bola skutočným objavom pre záhradkárov v strednej oblasti. Najprv sa sladká čerešňa považuje za kultúru južných regiónov. Má rada vysoké teploty a netoleruje mrazenie. Veda však nezostáva stáť. Chovatelia vykonávajú činnosti v oblasti zónovania a kríženia odrôd čerešní, aby vyvinuli nové, stabilnejšie hybridy.

História chovu

Cherry Fatezh je úspech domáceho chovu. Vedci Evstratov A. I. a Enikeev Kh. K. pracovali na vzniku odrody v All-ruskom chovateľskom a technologickom inštitúte záhradníctva a škôlky. Jadrom ich práce boli chovatelia biostimulantov a gama žiarenia.

V roku 1999, po sérii úspešných experimentov s odrodou Leningrad Yellow, bol vyvinutý nový hybrid. To dostal jeho meno na počesť mesta Fatezh, Kursk kraj. Počas dvoch rokov sa uskutočňovali testy na zonáciu odrody. V dôsledku toho boli čerešne Fatezh v roku 2001 uvedené do štátneho registra a odporučené na pestovanie v regióne strednej a severozápadnej oblasti.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Choroby a škodcovia

Známky porážky

prevencia

liečba

vošky

Krútenie mladých listov a veľké množstvo malých chrobákov

Súlad s dávkami dusíka

Postrek cesnakového roztoku, popol, mydlová voda. Ak tradičné metódy nepomôžu, môžete zaobchádzať s chemikáliami, ako napríklad "Fitoverm", "Karbofos", "Aktarin". Ošetrenie chemikáliami povolenými pred tvorbou kvetov alebo po zbere

Cherry lietať

Červi v plodoch

Jesenný zber pristvolnoy územia z listov a burín, kopanie pôdy

Peppered moth

Listy jedli housenky

cherry škvrnitosť

Listy sú pokryté bodkami, rýchlo sa žltnú a sprchujú.

Nemôžete zasadiť stromy vedľa čerešní a čerešní, ktoré nie sú odolné voči plesňovým infekciám. Nemôžete okamžite zasadiť čerešňa v mieste len ker odstránený kvôli chorobe

Zničenie chorých častí rastliny. Chemické postrekovanie (napr. Chorus)

moniliosis

Bobule hniloby na strome, listy suché

záver

Cherry Fatezh - najlepšia voľba pre región strednej a severozápadnej oblasti. Viac ako 15 rokov je táto odroda na čele vďaka kombinácii takých dôležitých vlastností, ako je mrazuvzdornosť a odolnosť voči chorobám a škodcom, vysoký výnos a vynikajúca chuť ovocia. Správna starostlivosť pomôže vyhnúť sa možným problémom a čerešňa bude aktívne niesť ovocie približne 10 rokov.

recenzia

Jevgenij Mukhin, Moskva, túto čerešňu pestujem už 7 rokov. Zachytil sa bez problémov a po mrazivých zimách niesol ovocie dobre. V piatom roku sklízal prvú úrodu. Bobule sú veľmi šťavnaté a sladké. Robíme z nich kompót. Som veľmi spokojný s touto odrodou, mám v pláne rozbiť celú záhradu Tamara Krutikova, Tushino Pred dvoma rokmi som si kúpil stromček v mojej škôlke. Zasadené na jar av letnom období sa výrazne rozrástol. Prežila som zimu dobre, ale pre zaistenie som vetvy ohriala krycím materiálom. Osobitné problémy v starostlivosti ešte neboli. Snažím sa dodržiavať odporúčania a naozaj sa teším, keď Bush začne prinášať ovocie. Zasadil som sladkú čerešňu neďaleko dospelej čerešne z tej istej škôlky, aby sa v budúcnosti stal opylovačom Alexander Rogozin, Ivanovo Bol som zapojený do chovu odrody Fatezh viac ako 10 rokov. Som veľmi spokojný s touto čerešňou. Moja záhrada sa nachádza v Moskovskej oblasti, a väčšina odrôd nemohla vydržať naše zimy, a Fatezh vždy v zime dobre a niesť ovocie. Je pravda, že plody nerastú veľmi veľké, porovnateľné vo veľkosti čerešne. A chuť je mimo pochvalu, bobule sú veľmi sladké.