Záhradníctvo

Hruška v tvare hrušky

Squash je pravdepodobne najobľúbenejšia zelenina v ruských zeleninových záhradách. Veľmi milujú našich záhradníkov kvôli nenáročnej, bohatej úrode a schopnosti využívať čerstvú zeleninu zo svojej záhrady v júni. Squashes sú známe svojimi raznosortitsy. Existujú odrody, ktoré sa líšia v dozrievaní, farbe a forme. Squashes sú biele, žlté, zelené, pruhované, hadovité, takmer okrúhle, tenké, hrubé, dokonca aj hruška v tvare squash a cuketu špagety.

Trochu histórie

A čo je v zásade táto zelenina? Squash patrí do tekvica rodiny, ročné, teplomilné rastliny. Má veľké, silné listy, zvýšenú vegetatívnu hmotnosť, aktívny a veľmi silný koreňový systém. Jeho vlasti je Amerika.

Ľudia začali pestovať cukety v dávnych dobách, pred štyrmi tisíc rokmi. A dostal sa do Európy až v polovici XVI. Storočia. V týchto dňoch bola táto rastlina považovaná za ozdobnú kvôli jej krásnym, veľkým, jasným kvetinám. V Rusku sa cukety v 18. storočí objavili a potom vďaka obdivu vtedajšej ruskej bohémie pred všetkými talianskymi. Pokúšajúc sa stať sa ako všetci Taliani vo všetkom, v bohatých domoch začali podávať jedlá z mladých, týždenných zelených, ktorých používanie je stále populárne, pretože čím väčšia je cuketa, tým hrubšie je jeho telo.

popis

Zucchini je druh bylinných krovín alebo horolezeckých rastlín so silným vzpriameným alebo plížiacim kmeňom, ktorý má výrazné okraje. Listy sú veľmi veľké, tvrdé, tvarované ako tlačenka bezprecedentného zvieraťa s piatimi prstami. Ako na listoch, tak aj na hustých špendlíkoch je hrotom trnka. Opeľovanie v kríve cukety. Kvety veľkej krásy, jasne žltej farby, vo forme veľkého zvonu. Sú to monopoly, - ak je dlhý pedikul, znamená to, že kvetina je mužská, ak je krátka - žena.

Ovocie squash má zvyčajne predĺžený valcový alebo oválny tvar, s bielou alebo krémovou buničinou. Stáva sa tiež hruškovitá squash, v závislosti od toho, aký druh semien je vysadený. Mladé, nezrelé cukety majú jemnú, sladkú dužinu a tenkú kožu, semenné rastliny - pevnú pokožku a hrubú a už nesladenú dužinu.

Hruška v tvare hrušky

Hruška v tvare hrušiek má predčasné dozrievanie, doba plodnosti je pomerne dlhá (od júla do konca septembra). Tvar ovocia je zaujímavý - hruškovitý, ovocie nie je príliš veľké od 800 gramov do 1,3 kilogramu, bežná dĺžka je asi 25 cm. Mäso z cukríkov v tvare hrušky má bohatú oranžovú farbu s príjemnou arómou. Dôležitý rozdiel medzi hruškovitými cukety a inými odrodami: aj po dlhšom skladovaní koža hruškovitého cuketu neklesne hrubým a pri rezaní ľahko dáva nôž. Táto odroda sa uchováva veľmi dobre a dlho. Fotografie z cukríkov v tvare hrušiek nájdete nižšie.

img "alt =" Hruška "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 387_4.jpg ">

Toto krásne ovocie v tvare hrušiek má bohaté chemické zloženie, ktoré obsahuje rôzne vitamíny, stopové prvky a minerálne soli. Okrem toho, cukrovka v tvare hrušiek obsahuje pektíny a antioxidanty, ktoré nepochybne prinesú veľké prínosy pre zdravie. A ak pridáte svoj nízky obsah kalórií (270 kcal / kg), môžete bezpečne nazvať túto zeleninu jednoducho nepostrádateľnou na stravovacej tabuľke. Mnohé hostesky, najmä ako pečené cukety z cukrovej trstiny. Z hľadiska vône a krásnej oranžovej farby, jednoducho nemajú rovnaké!

Čo je to použitie hrušky cuketa

  • odstraňuje z radionuklidov tela;
  • podieľa sa na omladení a odľahčovaní kože;
  • obnovuje metabolizmus;
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi;
  • posilňuje kardiovaskulárny systém kvôli vysokému obsahu horčíka a draslíka;
  • hemoglobín sa vráti do normálu;
  • jemne odstraňuje nadbytočnú tekutinu z tela;
  • pozitívny vplyv na pečeň;
  • vzhľadom na obsah prírodného cukru je indikovaný na použitie pacientmi s diabetes mellitus.

Hrušky v tvare hrušky majú tendenciu rýchlo trápiť a okrem toho nespôsobujú alergie, takže sú vhodné na stravovanie ako chorí ľudia a deti. Ako jedlo môže byť použité a kvety kvety. Sú pridané do polievok, šalátov, pečených v rúre. Keďže počas tepelného spracovania sú antioxidanty obsiahnuté v cukety zničené, najlepšie je variť jedlá z takej nádhernej zeleniny, ako je hruška v tvare cukety, vhodná rúra alebo mikrovlnka.

Najväčšia hodnota hrušky v tvare cukety v zvýšenom obsahu beta-karoténu, takže výhody používania dát cuketa skutočne neoceniteľné.

Rastúce squash

Ak existuje túžba získať skoršiu úrody hruškovitého squashu, potom je samozrejme lepšie ich pestovať v otvorenej pôde prostredníctvom sadeníc.

Ako pestovať sadenice

Výsev semien cukrovej kukurice sa zasiela dvadsiateho apríla, maximálne na začiatku mája pre pestovanie v otvorenej záhrade a pre skleník - v posledných dňoch februára, keď sa sadenice môžu vysadiť v skleníku v apríli.

Na kultiváciu sadeníc hruškovitých cukiet sú najvhodnejšie nádoby s priemerom približne 10 alebo 12 cm. Môžu to byť plastové poháre, šálky kyslej smotany, tašky na mlieko, atď. V jednej šálke je potrebné vysadiť dve alebo tri semená squash do hĺbky asi 1-1,5 cm, aby po vyklíčení si vybrali najsilnejšiu výhonku, odstráňte zvyšok.

Je to dôležité! Pri výsadbe semien by sa kapacita mala plniť zemou až na polovicu.

10-12 dní po výsadbe, keď sa stúpanie stonky stáva pomalé, mali by ste naplniť mokrú zeminu, zatiaľ čo krútenie drieku pomocou skrutky, kým len listy kotyledónov zostanú nad povrchom.

Ak sú hrnce so sadenicami umiestnené na oknách orientovaných na južnú stranu, potom nie je potrebné dodatočné osvetlenie. V iných prípadoch je žiaduce zorganizovať dodatočné osvetlenie tak, aby sa sadenice nepretiahli.

Klíčení semien hruškovitých cukiet začína pri pomerne nízkej teplote (+13 + 16 ° C), po vzniku výhonkov je potrebné zvýšiť teplotu okolia na +20 + 25 ° С.

Tip! Po 7-10 dňoch po klíčení je potrebné kŕmiť sadenice komplexným minerálnym hnojivom, opakujte kŕmenie po ďalších 7-10 dňoch.

Vysádzanie sadeníc v otvorenom teréne

Na konci otvorenia záhrady je možné na konci mája - začiatku júna sadiť hruškovú hrušku v tvare hrušiek, keď jej vek dosiahne 25-30 dní. Treba mať na pamäti, že squash bush je pomerne objemný a veľa priestoru. Preto, medzi klíčky hrušky v tvare cukety vzdialenosť by mala byť nie menej ako jeden meter. Odporúča sa oplodniť studne, v ktorých sa budú sadenice posadiť, s 2 kilogramami humusu alebo kompostu a dôkladne nalejte teplou vodou.

Varovanie! Približne jeden týždeň pred zamýšľaným pristátím na záhrade je potrebné vytvrdnúť sadenice hruškovitého squashu a znížiť teplotu na + 14 + 16 ° С.

To sa dá dosiahnuť vykonaním hrnčekov sadeníc v skleníku alebo v sétách niekoľko hodín.

Záhradkári recenzia o hruškovitých cukety

Lidia Ivanova, 53, Kaluga V tomto roku som sa rozhodol opäť pestovať hruškovitú cukinu, pretože som veľmi spokojná s minuloročnou úrodou a chuťou týchto nádherných cukiet. Pestovanie cukrovej trstiny v tvare hrušiek nebolo ťažké, ale pre celú zimu bolo chutné ovocie! Ivan Sergejevič Dolgikh, 67 rokov, mesto Neryungri Hruškovité cukety sú obzvlášť potešené. Po prvé, je to krásne, a za druhé, hrušky v tvare squash sú veľmi dobre zachované, a čo je najdôležitejšie, že sa nezostanú! Radím všetkým.

Pozrite si video: Ivan Hričovský: Rez hrušky v auguste (August 2020).

Загрузка...