Záhradníctvo

Ural Plum

Ural Plum - mrazuvzdorná odroda ovocného stromu. Široko distribuovaný v severných oblastiach krajiny. Vynikajúca chuť ovocia, pravidelná plodnosť, veľká úroda priniesla rozmanitosť dopytu vo veľkom a malom záhradníctve.

História odrôd chovu

Po sérii vedeckých experimentov chovatelia vyšľachtili poddruh Ural Plum. Červené, žlté odrody sa objavili vďaka Čeljabinskému vedcovi Mullayanovovi KK, ktorý prešiel cez hybridy čerešňovej slivky a dostal novú odrodu. V roku 2002 prešiel Žltým Hoptom s drieňom. Výsledkom bol Ural Golden Plum.

Opis odrôd uránu

Odroda Ural plum je chovaná na kultiváciu v drsnom podnebí Sibíri a Uralu. Jeho poddruhy sú veľmi populárne u miestnych záhradkárov:

  • Ural Yellow;
  • Ural Red;
  • Ural Golden.

Ural Red

Charakteristickým znakom červenej slivky Ural je zvýšená odolnosť voči mrazu. Odroda sa môže pestovať v severných oblastiach s nízkou teplotou.

Červená slivka má množstvo vlastností. Musia sa zohľadniť pri výsadbe a starostlivosti:

  1. Stromy strednej výšky. Dospelé rastliny dosahujú 2-3 m.
  2. Hrúbka Crohna, široká.
  3. Malé ovocie. Hmotnosť jednej - 15 g. Švestková červená, oválna. Počas dozrievania môže byť bočný šev pokrytý trhlinami.
  4. Chuť je sladká a kyslá. Žltá mäsová šťavnatá. Kosť je malá.
  5. Prvá úroda sa zberá po 4 rokoch. Plodenie sa každý rok zvyšuje.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Choroba / škodca

Spôsob boja

prevencia

vošky

Liečba insekticídmi:

· "Novaktion";

· „Sumácia“;

· "Fufanon".

Pri striekaní by mal roztok spadnúť na vnútornú stranu listov

Ako preventívne opatrenie pred kvitnutím, potom sa postriekajú celý strom roztokom Bordeaux zmesi. Uistite sa, že zničiť suché, zhnité vetvy, odstrániť oblasť okolo od zvyškov ovocia, suché listy

Klyasterosporioz

Použite postrekovací roztok:

Bordeaux tekutina;

· "Kusproskata";

· "Horus"

záver

Ural Plum - populárny severný ovocný strom. Vďaka svojej mrazuvzdornosti je rozšírený na Sibíri, v Uralu. Červená, žltá, zlatá slivka - jasná reprezentácia odrody. Pravidelnosť bohatej úrody je jednou z hlavných výhod poddruhu.

recenzia

Kornev Matvey, Jekaterinburg Pre naše drsné podnebie je málo druhov ovocných stromov. Nie každá rastlina prežije dlhé chladné obdobie. Ural Red Plum dobre prežije pri nízkych teplotách. Odroda pre piaty rok dáva veľkú úrodu. Zakaždým, keď sa stáva čoraz viac. Deti sú spokojné s chutnými a veľkými slivkami, Losev Michail, ČeľabinskNaše mesto je rodiskom Uralskej slivky. Zlatá odroda je prvý strom zasadený v našej záhrade. Vedeli sme, že bude veľa ovocia. Prvá úroda prevýšila naše očakávania. Veľké zlaté ovocie potešilo sladkú chuť. Ukázali veľký džem, kompót. Vnuci jedli sladké ovocie s radosťou.

Pozrite si video: Techno Ural (Smieť 2022).

Загрузка...