Záhradníctvo

Kolónia čerešňa: výsadba a starostlivosť, video

Kolonovidnaya sladká čerešňa - kompaktná rastlina, ktorá poskytne dostatočný počet plodov, a zaberá menej miesta ako obvykle. Nenechajte sa mrziť, aby ste ich umiestnili na svoje stránky.

Je tu stĺpcovitá čerešňa

Moderné poľnohospodári využívajú tvar stĺpca pre rôzne ovocné stromy. Tento trend a čerešňa sa neobišli. Prvýkrát v Kanade v roku 1964 sa našiel jabloň s podobnou mutáciou. Európski chovatelia to prijali a začali vykonávať experimenty s inými plodinami.

Popis stĺpcovej čerešne

Čerešňové stromy v tvare valca. Koruna rastie smerom nahor, bočné vetvy sú narezané tak, aby tvorili stĺpec o priemere meter.

Ako vyzerá stĺpcová čerešňa?

Rastlina má malý objem. Koruna obvod meter, výška stĺpcový čerešňa - 2-3 metrov. Rastlina je pokrytá bobuľami, trochu listnatá.

Koreňový systém Colony Cherry

Korene majú dostatočnú hĺbku, ale neprekračujú šírku za hranicami koruny.

produktivita

Každá rastlina poskytuje 15 kg plodov, v závislosti od druhu. Čerešne pokrývajú kmeň, takže to vyzerá ako kukurica.

Odolnosť voči chorobám, škodcom, mrazu

Kultúra má rada teplé podnebie. Pre ňu sú južné a centrálne oblasti Ruska. V severných zemepisných šírkach by sa mal postarať o zimný prístrešok.

Chovatelia dávajú odrodám odolnosť voči chorobám a škodcom. Existujú však prípady poškodenia kokokomykózou a hmyzom.

Kolónia Cherry: popis odrôd s fotografiami

Táto rastlina je v Rusku menej uznávaná ako jablká a hrušky. Existujú odrody, ktoré sa pestujú v rôznych regiónoch krajiny, v závislosti na ich kvalite.

Populárne odrody koloidných čerešní:

 • helena;
 • sylvia;
 • Sam;
 • Kráľovná Mária;
 • čierna;
 • Malá Sylvia;
 • žiarlivý;
 • Sabrina.

Nižšie sú uvedené ich charakteristiky.

helena

Dezert, jasne červené bobule, hmotnosť 2-14 g. Strom je vysoký, až 3,5 metra, meter v korunke v priemere. Vysoký výnos, ovocie od 15. do 20. júna počas týždňa. Dáva ovocie na 20 rokov.

sylvia

Podobne ako vo svojej charakteristike Helena. Veľkosť stromu a ovocia, výťažok a chuť sú rovnaké. Časné dozrievanie selénu - od 12. do 18. júna. Má kratšie obdobie plodenia - 15 rokov.

Tam je stupeň Little Sylvia nie viac ako 2 m vysoká.

Nižšie je fotografia Silviusovho červeného stĺpca.

Výhody a nevýhody stĺpcovitých čerešní

Existujú výhody a nevýhody čiernej čerešne v tvare čiernej farby.

Výhody sú nasledovné:

 • Kompaktnosť. Z menšieho priestoru môžete získať dobrú úrodu bobúľ.
 • Dekoratívne. Strom vyzerá veľmi neobvykle, v ktorom sú červené bobule roztrúsené priamo pozdĺž kmeňa.
 • Jedná sa väčšinou o skoré dozrievajúce odrody, chutné ovocie možno získať začiatkom leta.
 • Pohodlný zber bobúľ.

Nevýhodou je komplexnosť starostlivosti, ktorou je potreba ročného tvarovania koruny stromu v prvých rokoch vývoja, ako aj relatívne nízky výnos vo vzťahu k obývanej oblasti.

záver

Kolónia čerešne začína len získavať popularitu medzi ruskými záhradkármi. Ale kto sa o to pokúsil, neodmietne to. Je to dobré riešenie pre malé záhrady.

recenzia

Irina Mukhina, Kemerovo Chcem mať rôzne ovocné stromy v mojej 6 hektárovej záhrade. Jablone a hrušky vo forme stĺpca už rastú. Zasadené niekoľko odrôd čerešne - Revna a Black. Vynikajúca voľba pre sibírsky región. Vytvoril korunu všetkých pravidiel. Už dostal prvú úrodu. Záhrada vyzerá trochu nezvyčajné, ale mám všetky hlavné plodiny ovocia Svetlana Semenovna, Khimki V našom záhradnom partnerstve je veľa experimentálnych záhradkárov. Teraz máme spoločnú fascináciu kolóniami ovocných stromov. Nešlo to ani o čerešne, najmä ja mám rád čierne bobule. Recenzia sladké kolónie Čierna najviac pozitívne. Ďakujeme tým, ktorí tieto stromy vytvorili.