Záhradníctvo

Ako pestovať slivky z kameňa

Záhradníci zažívajú nedostatok kvalitného slivkového materiálu. Pri nákupe stromčekov od súkromného obchodníka alebo prostredníctvom škôlky sa človek nikdy s istotou nedozvie, či to bude vhodné pre odrodu. Po ďalšom sklamaní prichádza myšlienka samo rastúcich sadeníc. Slivka z kosti rastie rýchlejšie, ako sa zdá na prvý pohľad.

Je možné pestovať slivky z kameňa

Zo semien zostávajúcich po jedle alebo spracovaní ovocia je celkom možné pestovať slivkový strom. To však vyžaduje dodržiavanie niektorých pravidiel, ktoré budú uvedené nižšie.

Reprodukcia slivkových kostí

Silný semenáč rastie zo slivkového kameňa len za 1 rok. Ak sa okamžite vypestuje na mieste, kde bude následne odtekať a rásť, bude to veľká výhoda. Naopak, po častých transplantáciách je poškodený koreňový systém rastliny, ktorý sa musí vždy prispôsobiť novým podmienkam. Trvá to 2 týždne až niekoľko mesiacov. Na rozvoj sliviek možno použiť vzácny čas.

Je potrebné naočkovať slivku pestovanú z kosti

S cieľom získať plnohodnotný strom, musí byť zasadená sadenice pestované z kameňa. Slivka z kameňa šetrí odrodu veľmi zriedka. Je lepšie nečakať na to a zasadiť ho len na zásoby. Štep potrebuje kvalitnú odrodu, ktorá má slušné vlastnosti a hodí sa k chuti.

Môže byť zasadená na jar, v lete a na jeseň. Ak sadenice rastie doma až do jari, potom to môže byť pripravené (v závislosti na rýchlosti rastu) pre očkovanie už v polovici - koniec leta. Je lepšie zasiať niekoľko sliviek, aby ste si potom mohli vybrať najúspešnejšiu vakcínu.

záver

Slivka z kosti sa dá získať doma alebo na mieste. Je možné samostatne pestovať plnohodnotný ovocný strom: zásoba a štepenie budú aj naďalej spoľahlivo zodpovedať odrode.

Pozrite si video: Mercedes GLK 220CDi 4matic 4x4 test - (Júl 2020).

Загрузка...