Záhradníctvo

Starší Aurea

Sviečka čierna (Sambucus nigra, Soliter) je rastlina, ktorá sa používa v dizajne krajiny: námestia, parky, súkromné ​​územia. Zahrnuté v dvadsiatich zástupcov druhov, z ktorých bobule neobsahujú kyselinu kyanovodíkovú a môžu byť konzumované.

História odrôd chovu

Čierny staršia Aurea - dekoratívny šíriaci strom, ktorého historickým rodiskom je Severná Amerika. Je to nezávislá odroda, ktorá sa používa v krajinnom dizajne na území Ruskej federácie vďaka svojmu exotickému vzhľadu a mrazuvzdornosti, plody plodín sa využívajú v potravinárskom priemysle.

Popis čiernej bezinky Aurea

Čučoriedky rastú v miernych a subtropických zónach vo forme kríka alebo malého šíriaceho sa stromu. Kultúra má v Rusku viac ako 15 druhov, medzi ktoré patria okrasné formy čierneho ovocia a kríky s červenými plodmi.

recenzia

Ignatov Sergej Vladimirovič, 47 rokov, Krasnodar Mám čiernu starú Aurea rastúce po celom obvode, kríky sú tvorené v rovnakej výške. Keď sa bush uspeje - veľmi krásny pohľad. Vyzerá to menej veľkolepé v oblačnom počasí - miesto sa zdá byť osvetlené slnkom. Zbieram ovocie a vyrábam víno. Krásna a veľmi chutná Svetikova Marina Ivanovna, 30-ročná, Petrohrad, nečakal som, že by černoch mohol zmeniť územie pred domom. Ozdobný krík priaznivo dopĺňal živý plot. Ovocie boli zozbierané na jeseň a pridané do kompótov ako príchuť a farbivo.Ganichkina Oktyabrina Viktorovna, 56 rokov, Voronezh, pestujem na mieste rôzne dekoratívne čierne bezinky na liečebné účely, ingrediencie pre tinktúry sú kvety a listy. Zbieram bobule, robím džem. Šťava z ovocia sa používa na farbenie smotany. Časť mrazu plodín potom ovocné nápoje.