Záhradníctvo

Horizontálne skalník v krajinnom dizajne

Cotoneaster horizontálne - jedna z najbežnejších odrôd skalník, ktorý sa používa na výzdobu parcely dacha, ako aj na obohacovanie územia územia. Táto rastlina sa často používa nielen na pôdu, ale aj na skalky, ako aj na vytvorenie živého plota.

Popis skalník horizontálne

Cotoneaster horizontálne - svieže Bush z rodiny Pink. Divoké exempláre tejto rastliny sa nachádzajú v Číne. Je to stálezelený trvalý ker, ktorý nestratí svoje „oblečenie“ na zimu.

Výhonky, ako názov napovedá, rastú horizontálne a šíria sa po zemi. Na výšku, rastlina rastie nad 1 meter. Zároveň sa rozširuje na 2 metre. Takéto výhonky dokonale maskujú nevzhľadné a kamenisté škvrny zeme.

Výhonky skalníka sú najčastejšie umiestnené v jednej rovine a majú tvar rybacieho hrebeňa s jednou veľkou vetvou a symetricky umiestnenými procesmi.

Kroviny sú malé - do priemeru 1,5 cm. Povrch je hladký, lesklý. Na jeseň, lístie na ker mení svoju farbu na červenú alebo karmínové.

Cotoneaster kvitne začiatkom mája a kvitnúci proces trvá 3 týždne. Kvety nemajú jasnú atraktívnu farbu a sú zvyčajne maľované vo svetle ružovom odtieni.

Ovocie z okrasných kríkov sú nejedlé, pretože nemajú výraznú chuť. Ale zároveň nie sú jedovaté, preto, ak existujú deti v rodine, zdobenie stránky s zabijakom je bezpečná voľba.

Krov nemusí kryť, pretože pokojne znáša mráz. Ide o vynikajúce riešenie na zdobenie pre severné regióny krajiny.