Záhradníctvo

Nadradené odrody rajčiakov

Rôzne paradajky sú obrovské. Okrem toho, že kultúra je rozdelená na odrody a hybridy, je rastlina determinantná a neurčitá. Mnohí pestovatelia vedia, že tieto pojmy znamenajú zakrpatené a vysoké paradajky. Existujú aj čiastočne determinantné odrody, teda niečo medzi prvým a druhým druhom. Ale aké superdávkové rajčiaky nie sú zďaleka jasné pre všetkých začínajúcich pestovateľov zeleniny. S touto definíciou sa teraz snažíme prísť na to.

Zoznámte sa so superdávkovými paradajkami

Odpoveď na otázku, že tieto superdeterminantné odrody paradajok sú veľmi jednoduché. Táto plodina bola chovaná špeciálne pre jarnú produkciu paradajok v skleníkoch a na záhrade. Okrem toho táto skupina zahŕňa nielen odrody, ale aj hybridy. Nadradená kultúra rýchlo a priateľsky dáva celú plodinu, po ktorej sa nevytvorí nový vaječník.

V superdávkových rajčiakoch je poddruh - veľmi skorý. Takéto kultúry umožňujú produkciu supereárnych paradajok pred začiatkom hromadného ničenia rastlín phytophthorou. Medzi týmito odrodami je možné rozlíšiť "Moskvich" a "Yamal". Štandardné kultúry nevyhádzajú nevlastné deti, oni sami vytvárajú kríky, ktoré nevyžadujú podväzok na stávky. Vysokokvalitné odrody vám umožňujú zhromaždiť až 10 kg ovocia zo 6 píl. Rozmanitosť "Moskvich" vynikajúce ovocie v záhrade bez prístreškov. Ak si vezmete rajčiaka "japonského trpaslíka", potom tento krík vyháňa pár nevlastných synov. Avšak výhonky rastú. Kvôli nim je tvorený keš, husto pokrytý malými sladkými paradajkami.

Výška rastliny, všetky superdeterminant paradajky sú zakrpatené. Dá sa povedať, že ide o rovnaké determinantné kultúry s výškou kmeňa od 30 do 60 cm, iba ich rast sa zastaví po vytvorení troch kefiek. Ďalšou črtou superspecifických paradajok je, že rastliny ako husté výsadby. Kvitnutie nastane skoro. Prvé kvetenstvo sa objavuje nad 6. listom a potom nasleduje jeden po druhom alebo po jednom liste. Rast víťazstva končí po výskyte 3 kvetenstvo.

Je to dôležité! V prípade odstránenia všetkých nevlastných dievčat na rastline sa zastaví rast. Samozrejme, po takýchto akciách by sa nemala očakávať dobrá úroda.

Na začiatku vývoja rastliny zostáva 1 výhon pod prvým kvetenstvom. Z nej vyrastie hlavný kmeň. Pri ďalšom natáčaní na rovnakom výstrele sa podobne zanechá 1 nevlastný prvorodenec pod prvým kvetenstvom.

Tip! Je možné vytvárať superdeterminantové puzdrá nielen s jedným stonkou, ale s dvomi a dokonca aj troma, na žiadosť záhradníka.

Spôsoby tvorby kríkov

Existujú tri spôsoby vytvorenia superdeterminitných paradajkových puzdier:

  • Prvá metóda tvarovania zahŕňa odstránenie všetkých bočných výhonkov približne 1 mesiac pred posledným zberom. Ďalej rastlina rastie 1 stonku.
  • Druhým spôsobom je nechať 2 rastliny na rastline. Nový výhonok sa získava od nevlastného syna, ktorý vyrastá z prvej kvetenstva.
  • Tretia metóda, ako sme už uhádli, spočíva v tom, že sme vytvorili krík s tromi stonkami. V tomto prípade máme od prvého kvetenstva druhého nevlastného a tretí výhonok zostáva pod listom druhého kvetenstva predchádzajúceho nevlastníka.

Vytvorenie niekoľkých stoniek si vyžaduje viac času, ale umožňuje dosiahnuť lepšiu úrodu.

Varovanie! Prídavné listy a pagóny na rastline by sa mali robiť v slnečnom, teplom dni. Z tohto miesta sa rýchlo zhltne, čo zabraňuje prenikaniu infekcie.

Prehľad odrôd pre otvorené pestovanie

Takže naše hodnotenie začne s rannými odrodami a hybridy, ovocné na otvorenom poli.

alfa

Náš prehľad skorých krátko rastúcich paradajok pokrýval malú časť odrôd. V skutočnosti je ich oveľa viac, mnohé plodiny sú v určitých regiónoch zoradené a na to, aby ste získali dobrú úrodu na vašom pozemku, musíte starostlivo prečítať charakteristiky odrody na balení osiva.