Záhradníctvo

Colonic broskyňa: výsadba a starostlivosť

Colonic broskyňa je relatívne nový druh ovocných stromov, široko používaný ako na dekoratívne účely, tak na zber. Použitie stĺpcových stromov môže výrazne ušetriť záhradný priestor. Starostlivosť o takéto rastliny je pomerne jednoduchá a umožňuje vám ich pestovať, dokonca aj začínajúci záhradníci.

Výhody kultivácie pestovaných broskýň

V porovnaní s bežnými stĺpcovými broskyňami majú pomerne veľa výhod. Patrí medzi ne:

  1. Malá veľkosť, ktorá vám umožní umiestniť na malej ploche pomerne veľa rôznych odrôd.
  2. Pohodlná starostlivosť a zber.
  3. Odolnosť voči chorobám a škodcom.
  4. Včasný nástup plodenia.
  5. Dobrá ovocná chuť.
  6. Veľkosť ovocia je viac ako obvykle.
  7. Krone takmer nepotrebuje prerezávanie.
  8. Vysoká odolnosť v zime.

Napriek tomu, že recenzie kolónie broskyne sú veľmi dobré, nie sú bez chýb. Takéto stromy nemajú vysoké výnosy kvôli svojej malej veľkosti. Ich životnosť je oveľa nižšia ako obvykle.

záver

Colonic broskyňa už nie je vzácna a okrasná rastlina. Stále viac a viac záhradkárov zasadiť tieto stromy na svojich pozemkoch, ktoré v sebe kombinujú ako dekoratívny účel a funkcie zberu. Oveľa jednoduchšie je starať sa o takéto stromy, než je obvyklé, preto lákajú nielen skúsených záhradkárov, ale aj začiatočníkov.

recenzia

Irina Ivanovna Solntseva, 42, Nižný Novgorod, prvýkrát videla stromy v tvare kolónie v skleníku s priateľmi. Miloval broskyne. Veľké, veľmi šťavnaté a sladké. Rozhodol som sa pokúsiť zasadiť do mojej záhrady. Teraz mám 2 rastúce stromy odrody Honey, minulý rok som vyskúšala prvú úrodu Aleksey Viktorovich Lyapin, 39 rokov, Voroněž, broskyňa v tvare kolónií zasadená pred 3 rokmi. Odroda Totem záhradník. Úprimne povedané, neveril som, že broskyňa sa môže pestovať v našej klíme. Všetko sa však ukázalo. Minulý rok bolo dosť ovocia, v tomto som si vzal niekoľko kilogramov. Chuť nie je o nič horšia ako obyčajné broskyne Alena Andreyevna Ivanova, 51, Krasnodar Je to zázrak. Mal som malé miesto blízko domu, nemôžete tam zasadiť veľký strom, tak som sa rozhodol vyskúšať stĺpcovú broskyňu. Je veľmi vhodné postarať sa o to, že k nemu nedôjde, to nie je chorý, to tiež dáva vynikajúcu úrodu. Jedným slovom, pevné plusy.