Záhradníctvo

Skoré odrody paradajok

Skúsení pestovatelia zeleniny rastú na svojich pozemkoch skoré, stredné a neskoré odrody paradajok na výrobu ovocia na rôzne účely. Okrem toho vám umožňuje mať dobrú úrodu od skorého jari až do neskorej jesene. Mnohí radia skoré paradajky kvôli rýchlemu dozrievaniu a bohatému plodu. Avšak existujú aj ultraearly odrody paradajok, ktoré umožňujú slávnosť na zrelých plodov po 70 dňoch.

Doba výsevu pre ultra rané odrody

Všetky paradajky, ktoré sa líšia v čase dozrievania, majú svoj vlastný čas výsevu semien. Mnoho skorých odrôd rajčiakov sú zvyčajne vysadené sadenice. Aby rastliny boli silné a priniesli veľkorysú úrodu, je potrebné správne určiť čas výsevu osiva.

Je to dôležité! Vzhľad zdravých semenáčikov ultra-raných paradajok predstavuje silný, silný kmeň, 1-2 púčiky, krátke internody, 6 alebo 8 plných listov.

Doba výsevu semien ultra ranných paradajok určuje miesto, kde sa sadenice vysádzajú, a klimatické podmienky regiónu:

  • Ak je napríklad naplánovanie sadeníc v chladnej oblasti v skleníku naplánované pred začiatkom júna, zasadenie semien sa má začať 20. marca.
  • Sadenice na otvorených posteliach sa vysádzajú po 24hodinovej pozitívnej teplote bez nočnej chladnej chlopne. Takže semená semienka tiež musia prejsť na apríl.

Vypočítať čas prijatia zberu ultra raných paradajok od doby výsevu semien môže byť jednoduché matematické akcie. Za sadenice dávame asi 5-8 dní. Po vyberaní klíčky bráni rastu a celé adaptačné obdobie trvá až 7 dní. Prvé kvetenstvo sa rozpustí po 60 dňoch.

Je to dôležité! Pred začatím výsevu musíte zvoliť vysoko kvalitné zrno. K tomu sa 10 minút namočia v roztoku pozostávajúcom zo 150 ml vody a 1 lyžička. soľ. Plávajúce na povrch dudlíka sa vyhodí, pretože nebudú klíčiť a znížené zrná na dne sú umývané čistou vodou a pripravené na výsadbu.

Hlavnou charakteristikou ultra raných odrôd

Všetky kultúry majú svoje vlastné charakteristické črty. Nadradené odrody paradajok sú charakterizované týmito pozitívnymi vlastnosťami:

  • Hlavným problémom všetkých záhradných plodín je ochorenie. Rajčiaky sú najčastejšie postihnuté plesňou. Táto choroba je veľmi ťažké bojovať. Zameraním infekcie sú spóry húb, ktoré začínajú intenzívne rásť na rastline so silným skokom denných a nočných teplôt, ako aj nasýteným vzduchom. To zvyčajne začína na konci leta a na začiatku jesene, kedy všetky supereárne odrody majú čas dať celú plodinu.
  • Mnohí pestovatelia zeleniny z nejakého dôvodu si myslia, že skoré odrody paradajkovej stopky budú malé. V skutočnosti to nie je. Napríklad, kefka odrody "Explózia" je len 45 cm vysoká a stonka hybridu "Blagovest" rastie až na 2 m a viac.
  • Plody všetkých odrôd rajčiakov sa vyznačujú ich chuťou. Ultra rané paradajky dozrievajú na slnku na najpriaznivejších letných dňoch, takže sú chutnejšie ako plody, ktoré prinášajú neskoré odrody. Maso rannej zeleniny je vždy sladké, obdarené jemnou arómou. Takéto ovocie by sa malo konzumovať hneď, alebo by malo byť povolené na šťave. Na uchovanie sú zlé.
  • Mnoho super skorých odrôd sa nemôže pochváliť veľkým ovocím. Zvyčajne hmotnosť najväčších paradajok dosahuje 200 g a najmenšia - 50 g. Avšak existujú výnimky. Napríklad množstvo "Veľkej mamy" prináša paradajky s hmotnosťou 400 g
  • Hlavnou charakteristikou ultrarai plodín je vysoký výnos. V závislosti od odrody sa množstvo zberanej plodiny pohybuje od 7 do 15 kg / m.2.

Tu v zásade, a všetky rysy skorých dozrievania odrôd rajčiakov, rozlíšenie od plodín iného obdobia dozrievania.

Toto video zdieľa skúsenosti s pestovaním raných paradajok:

Paradajky na pestovanie v záhrade

Najjednoduchší spôsob, ako pestovať paradajky v záhrade na otvorenom priestranstve. Ak to klimatické podmienky dovolia, môžete sa pokúsiť o vysadenie niekoľkých odrôd z nášho zoznamu.

Aphrodite

Okrasná kultúra s malým krížom s výškou iba 40 cm môže byť pestovaná aj v kvetináči. Na záhrade sa rastliny vysádzajú husto. Malé paradajky dozrievajú za 75 dní. Na stenách ovocia sa pozerá slabé rebro.

labrador

Rozmanitosť paradajok determinantnej skupiny má priemernú výšku krov až 0,7 m. Plodina dozrieva za 75 dní. Na jednej rastline môže vyrastať až 3 kg paradajok. Zelenina váži maximálne 150 g. Nenáročná rastlina prináša chutné plody univerzálneho smeru.

záver

Pokúsili sme sa pokryť najskoršie odrody paradajok, ktoré sú najobľúbenejšie medzi domácimi pestovateľmi zeleniny. Stále existuje veľa rajčiakov s rovnakým záujmom medzi záhradkármi.