Recepty

Peach želé: 10 receptov na zimu

Peach želé je ovocný prípravok v domácej kuchyni. Ľahko sa pripravuje a kombinuje s rôznymi zložkami. Francúzska chuť sa prejavuje vo forme želé, ktorá zdôrazňuje jemnú chuť broskýň.

Ako si vyrobiť Peach Jelly

Pripravte si krásne broskyňové želé ako na fotografii podľa klasického receptu je jednoduché. Existujú určité odporúčania, ktoré sa zameriavajú na správnu prípravu zdravého výrobku. Je dôležité recyklovať nezrelé plody, aby sa zabránilo fermentácii. Ovocie vyberte zrelé s hustou pokožkou.

Je prísne zakázané používať kovové náradie. Recepty odporúčajú použitie smaltovanej panvy. V opačnom prípade sa želé objaví s nepríjemnou chuťou, farba dezertu sa pokazí.

Ovocné želé nevyžadujú špeciálne kulinárske zručnosti, stačí dodržať normy použitých zložiek a pripraviť krok za krokom. Pre želatínový typ používajte ďalšie zložky - želatínu, pektín, zhelfíky. Ak je preferovaná verzia jam, môžete ich vylúčiť.

Klasické broskyňové želé na zimu

Prírodná šťava broskyňová želé je výborná príprava na zimu. Sladký dezert je užitočný v zime, pretože v tejto dobe je nedostatok vitamínov a chcete čerstvé ovocie. Preto je dezert príjemne kombinovaný s šálkou čaju na mrazivých dňoch. Na prípravu klasického receptu budete potrebovať:

  • broskyňová šťava - 1 l;
  • granulovaný cukor - 700 g

Metóda prípravy:

  1. Prírodná šťava sa naleje do smaltovanej panvy, pokrytej cukrom.
  2. Varte, kým zrná úplne nezmiznú.
  3. Odstráňte z tepla a opatrne prefiltrujte cez hrubú gázu.
  4. Znovu položte na sporák, pokračujte v varení pri nízkom teple.
  5. Keď sa hmotnosť zníži o tretinu, odstráni sa z plynového sporáka.
  6. Jemne nalejte do varených pohárov a valcovajte.
  7. Nechajte pri izbovej teplote až do vychladnutia.
  8. Potom prejdite na chladné tmavé miesto - pivnica alebo pivnica.

Pravidlá ukladania Peach Jelly

Pri výrobe ovocných želé by ste mali dodržiavať pravidlá skladovania. Chuť a kvalita dezertu závisí od toho. Skladovateľnosť broskyňového džemu, ktorý je predmetom pasterizácie, je asi 1 rok, nepasterizované môže byť skladované až 6 mesiacov. Ovocné želé sa skladuje za podmienok rýchleho varenia po dobu 12 hodín. Pre správne uskladnenie používajte chladné miesto alebo chladničku, prípustná teplota je 5-8 stupňov.

záver

Broskyňové želé je jednou z obľúbených dezertov na zimu, zachováva jemnú chuť slnečného ovocia. Mnoho receptov s citrusovými, korenenými bylinami, bielym vínom vám umožní vychutnať si nové chute. Dezert má krásnu jantárovú farbu, nádherne vyzerá v sklenenom kréme alebo tanieroch. Obľúbená kombinácia s lahodnými kávovými alebo čajovými nápojmi.