Záhradníctvo

Hazel raznifistnaya: foto a popis

Lieska je zmiešaná s chutnými a zdravými plodmi, čo vysvetľuje jej veľkú popularitu medzi letnými obyvateľmi. Rastlina vyzerá atraktívne, nenáročný v starostlivosti a dáva dobré výnosy. Hazel plemená ľahko, takže nebude nedostatok rastlinného materiálu.

Opis listov lieskových orieškov

Kvetinová lieska je pestrá - druh liesky, patrí do čeľade Birch. Rastlina je stredne silná, vyzerá veľmi podobne ako lieskové orechy. Dospelý krík nepresahuje 4-5 m.

Mladé kríky sú dobre listnaté, s vekom koruna je rednutie. Doska dosky je oválna, široká, nasmerovaná na koniec. Jeho dĺžka dosahuje 11 cm, vonkajšia strana listu je tmavozelená a vnútorná strana je o niečo ľahšia.

Ak potrebujete získať veľký počet semenáčikov lieskových heterogénnych, môžete skúsiť rezanie ker. K tomu, mladé výhonky sú rezané na jeseň, zasadil v uzavretej krajine, a na jar prevedené na trvalé miesto v záhrade.

Choroby a škodcovia

Lieska je rôznorodá, má priemernú odolnosť voči chorobám a škodcom. V daždivom jeseň rastliny infikujú hubové ochorenia:

  • múčnatka;
  • škvrna listov;
  • diplodioz.

Aby sa predišlo poškodeniu, ker by sa mal pravidelne čistiť od suchých vetvičiek, rany a praskliny na trupe by mali byť ošetrené síranom meďnatým a bielené. Koruna sa na začiatku vegetačného obdobia a po zbere postrieka roztokom Bordeauxových kvapalín.

Najdôležitejšie škodcovia z liesky sú rôzni:

  • Weevil;
  • mora;
  • Mory.

Tento hmyz sa živí zelenými časťami stromu, preniká jadrom a môže zničiť väčšinu plodín. Aby sa tomu predišlo, je potrebné vykonať komplexný boj za zničenie škodcov. Okrem včasného spracovania stromu, musíte pravidelne potriasť larvy a zničiť ich, vykopať kruh kmeňa, očistiť ho od burín, vypáliť červí orechy.

Môžete si všimnúť výskyt škodcov na stočených listoch rôznorodých listov liesky. Ako sa larvy vyvíjajú, listy sú suché, rast listov sa zastaví, otvory a pruhy sa objavia na listovej doske. Jeseň lístie začína skoro.

záver

Lieskový list je vhodný na pestovanie v priemyselnom meradle a pre amatérov. Krov nepotrebuje zvláštnu starostlivosť, dobre zakorenuje v podmienkach Ruska, dáva bohatú úrodu.

Pozrite si video: Lo que nunca supiste de "POPIS". CURIOSIDADES. EL CHAVO DEL 8. FLORINDA MEZA (Smieť 2020).

Загрузка...