Záhradníctvo

Derain krv červená

Derain červená alebo Svidina krv-červená je malá rastlina široko distribuovaná po celej Európe. Kríky sa používajú na terénne parky a námestia, záhradné a záhradné parcely. Vďaka nenáročnosti a minimálnej starostlivosti sa rastlina stala populárnou medzi ruskými záhradkármi.

Popis červeného derinu

Krvavočervený trávnik patrí do čeľade Cornelian. V prírode, deren dosahuje 4 m, rastie v miernom podnebí, a často sa nachádza na okraji lesa a pozdĺž brehov nádrží.

Opis červených krvných rán:

  • flexibilné mladé výhonky derena maľované vo svetlej olivovej farbe. Postupom času ho zmenia na červenohnedú alebo hnedú, a na konci jesene, po páde listov, výhonky sa stanú svetlými hnedými;
  • vajcovité, tmavo zelené listy sú veľké, dosahujú priemer 5 cm. V prvej polovici septembra sa listová doska stane krvavo-šarlátovou alebo tehlovou farbou;
  • na konci jari sa na červenom trávniku objavujú drobné krémovo biele kvety, ktoré sa na konáre držia mesiac;
  • prvé púčiky sa objavujú v siedmom roku života;
  • s náležitou starostlivosťou av regiónoch s teplým podnebím môže rastlina znovu kvitnúť koncom leta;
  • malé, nejedlé čierne ovocie z kvetov na jeseň;
  • rýchlo rastúci ker, za rok koruna rastie na polovicu metra a výšky;
  • na jednom mieste rastlina rastie až na 25 rokov.

Deliace puzdro

Pre túto metódu si vyberte dospelého kríka, ktorý vyžaduje presadenie. Na jeseň je Deren vykopaný a rozdelený do delenki, takže každá rastlina má rozšírený koreňový systém a zdravé výhonky.

Rez je ošetrený uhlím, rastlina je presadená do pripraveného priestoru.

Choroby a škodcovia

Derain s červenými listami je imúnny voči mnohým chorobám. Ale s predčasnou starostlivosťou môžu mladé mláďatá ochorieť na múčnatku. Keď sa objaví choroba, ker sa ošetrí fungicídmi.

Hmyzí škodcovia môžu zaútočiť na červený ker: vošky, mušky a žlté larvy. Na ich zničenie sa používajú širokospektrálne insekticídy.

záver

Derain Red je krásny okrasný ker. S náležitou starostlivosťou a včasné prerezávanie, bude závod zdobí záhradu v období jesene-zimy.