Záhradníctvo

Bush uhorka: odrody a kultivačné znaky

Fanúšikovia osobne pestovaných zeleniny na svojich pozemkoch zvyčajne rastú všetky bežné odrody uhoriek, dávajú riasy dlhú až 3 metre. Takéto viniče sa dajú ľahko použiť na ozdobenie záhradného altánku alebo na prechádzanie plotom malej letnej chaty, na potešenie okoloidúcich. Ale ak nechcete liečiť svojich susedov alebo trpieť rekvizitou, môžete pestovať málo známe spreje uhoriek.

Fotografia ukazuje, ako bude vyzerať bush uhorka, plazivá pozdĺž zeme.

Tieto odrody sú dobré, pretože v pomerne nízkom výťažku v porovnaní s dlhými odrodami, plody dozrievajú spolu. V priebehu troch týždňov dochádza k plodnosti. Zníženie úrody začína dlho pred objavením sa hlavných ochorení uhoriek, čím sa zabráni stratám.

Varovanie! Výber semien v obchode, pozrite sa na popis odrody, a nie len obrázok.

Cucumber Bush je určujúca rastlina, to znamená, že nerastie dlhé riasy ako protiklad k obvyklým lian-ako neurčité odrody tejto zeleniny. Kríky rastú nielen dekoratívne, ale aj pohodlné pri spracovaní uličiek. Dĺžka stoniek zvyčajne nepresahuje 60 centimetrov. Väčšina odrôd je určená na pestovanie na otvorenom poli a je opeľovaná.

Existujú parthenokarpické hybridné kríky. Partenokarpichesky - ovocie bez opeľovania. Takéto plody nemajú semená. Keď sa pestuje v otvorenom teréne, takáto rastlina sa môže opeľovať hmyzom. V tomto prípade plody dozrievajú semenami, ale strácajú svoju prezentáciu.

Odrody kuracích uhoriek

Ich mená hovoria samy za seba: Baby, Baby, Shorty a ďalšie.

Varietné uhorky

Pri pestovaní kultivovaných uhoriek môžete použiť semená vlastnej produkcie. Neexistuje však záruka zberu z týchto semien.

Microsha

záver

Strata pohľadu na bohatstvo výberu, záhradníci sa často pýtajú, ktoré z odrôd sú najlepšie. Všetko závisí od účelu a spôsobu kultivácie. Pre skleníky v žiadnom prípade odrôd pestovaných včelami. Lákať hmyz - opeľovače v skleníku je veľmi ťažké. Tu najlepšie budú parthenokarpichesky odrody uhoriek.

Pri otvorených posteliach si vyberajte opeľované odrody, ktoré nevyžadujú opeľovanie, môžu vás narušiť vzhľad kriviek šialencov.

Rozmanitosť, ktorá je ideálna na šalát, nemusí byť vhodná pre zimnú zber.

Určite účel pestovania uhorky a vyberte najlepšie rastliny pre túto oblasť.