Záhradníctvo

Spirea Snowworld: fotografie a popis

Spireya Snowmund patrí k rodom listnatých, okrasných kríkov ružovej rodiny. Názov rastliny bol založený na starovekom gréckom slove "speira", čo znamená "ohnúť". Krov bol pomenovaný tak, že jeho výhonky sú veľmi elastické - ľahko sa ohýbajú, ale potom rýchlo preberajú svoju pôvodnú polohu, bez toho, aby tvorili zlomeniny. Hlavnou výhodou Spirea je nedostatok starostlivosti. Okrem toho kvitnutie tejto odrody je považované za najpozoruhodnejšie zo všetkých spiraeus, ktoré kvitnú na jar.

Rysy výsadby a starostlivosti o túto záhradnú kultúru, rovnako ako fotografie Spirea Snowmound sú uvedené v sekciách nižšie.

Popis Spirea Snowown

Spiraea Snowmount je malý šíriaci sa ker, ktorého výška nepresahuje 1,5 m. Priemer rastliny je 1-1,5 m. Táto záhradná plodina nerastie veľmi rýchlo - priemerný ročný rast ker dosahuje 20 cm s priaznivými klimatickými podmienkami a náležitou starostlivosťou.

Kostrové vetvy spirály odrody Snowmund sú usporiadané zvisle, avšak konce výhonkov klesajú, čo vedie k druhu oblúka. Odroda kvitne hojne. Doba kvitnutia - začiatok - polovica júna. Kvety spirea Snowwound sú malé - asi 8 mm v priemere. Okvetné lístky sú natreté bielou farbou.

Odroda kvitne na minuloročných výhonkoch, takže sú okamžite po odkvitnutí prerezané. Ak to chcete urobiť, odstráňte vyblednuté vetvy a vysušené alebo poškodené výhonky. Ak ker rastie silno, jeho tvar a výška sú upravené.

Spiraea opúšťa oválny snehový svet. Zhora je listová doska tmavozelená, na opačnej strane - bledá, nazeleno-modrá.

Choroby a škodcovia

Spirea Snowown skoro nie je chorý. Hlavný hmyz zahŕňa nasledujúci hmyz:

  • piliarka;
  • vošky;
  • gaplitsa.

Je ľahké sa ich zbaviť - stačí postriekať kríky priemyselnými alebo prírodnými insekticídmi. Dobre osvedčený liek "Pirimor".

záver

Spiraea Snowmound je jednou z najpopulárnejších odrôd rodiny Pink. Prevalencia rastliny je vďaka svojej jednoduchosti a mrazuvzdornosti, ako aj vysokým dekoratívnym vlastnostiam. Ker sa môže pestovať ako jeden alebo ako súčasť kvetinových skupín.

Pozrite si video: Char Dham @ Namchi,Sikkim 2 (Smieť 2020).

Загрузка...