Záhradníctvo

Ako znásobiť čínsku citrónovú trávu

Čínska lemongrass - rýchlo rastúca liána. Rastie v Číne, Kórei, Japonsku, ako aj v severnom Rusku. Stále častejšie sa pestuje v prímestských oblastiach, pretože bobule rastliny majú veľký počet liečivých vlastností. Lemongrass je možné množiť niekoľkými spôsobmi: semenami, vrstvením rezov. Každá metóda má určité výhody, takže pri výbere záhradkárov zamerať na pohodlie a rýchlosť získavania výsledkov.

Ako sa čínska citrónová repa reprodukuje

Čínska citrónová tráva je stále považovaná za vzácnu a dokonca exotickú kultúru u nás. Preto nie je vždy možné ľahko kúpiť jeho sadenice. Reprodukcia sa musí robiť doma. Existuje niekoľko spôsobov, ktorými čínske schizandry plemená:

  1. Zelené odrezky sú zriedkavou, jednoduchou metódou. Je vhodný, ak je v záhrade jedna liána, odkiaľ môžete odrezať.
  2. Semená - dlhodobá metóda. Prvé ovocie dostáva záhradník iba vo štvrtom alebo piatom ročníku. Preto je rozmnožovanie semien namáhavé, nepríjemné.
  3. Reprodukcia medzi odborníkmi sa považuje za najefektívnejšiu metódu, ktorá nevyžaduje veľké množstvo investičných síl. Rast sa prejavuje v druhom roku života viniča.
  4. Koreň potomkovia - prvý rok sa rastlina vyvíja zle, ale potom rýchlo rastie, dáva veľa radikálnych potomkov. Jednoduchý spôsob chovu mladých kríkov.
  5. Separácia materskej schisandry. Metóda sa aplikuje, keď je potrebné transplantovať hlavný ker. Výsledkom je, že oddelené časti rýchlo začnú prinášať ovocie.
  6. Vrstvenie - táto metóda je pre tých, ktorí nechcú pracovať. Až kým sa vrstvenie nezakoradí, nepotrebujú ho znovu nasadiť.