Záhradníctvo

Apple Tree Sláva víťazom

Jablko je jednou z najbežnejších záhradných plodín. Počet odrôd len prevráti, nové sa pridávajú každý rok. Skúsení záhradníci chápu, že nové jablone budú musieť byť testované na splnenie opisu a vhodnosti na pestovanie na konkrétnom pozemku. Preto často uprednostňujú staré osvedčené odrody, ktoré už dokázali svoje vynikajúce vlastnosti. Medzi nimi - Jabloň Sláva víťazom.

Prístrešok na zimu, ochrana pred hlodavcami

Tam, kde je Sláva víťazom rozdelená do zón, nepotrebuje útočisko na zimu. V stredných oblastiach bude vhodné zahriať koreňovú zónu s dodatočným mulčovaním s rašelinou alebo humusom s vrstvou až do výšky 15 cm. Je však potrebná ochrana pred hlodavcami. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je špeciálna sieťovina zabalená v stonke jabĺk. Okolo neho sú rozložené otrávené návnady.

Tip! Hlodavcom sa nepáči vôňa petroleja, takže tkanina, ktorá je v nich ponorená, odradí zvieratá.

Výhody a nevýhody odrody

Rovnako ako každý jabloň, aj Sláva víťazom má svoje výhody a nevýhody. Zobrazte ich v tabuľke.

dôstojnosť

nedostatky

Skvelá chuť

Zlá tolerancia voči suchu

Dobrý výnos

Rýchly pokles ovocia

Dostatočná zimná odolnosť

Vysoký rast - jablká nie sú vhodné na zber

Zahustenie korunky

Prevencia a ochrana pred chorobami a škodcami

Prevencia chorôb jabĺk začína už na jar, už bola opísaná vyššie. Choroby postihujúce jabloň:

 • chrasty - hnedé škvrny na ovocí a sušených listoch, pomáhajú fungicídom s obsahom medi;
  img ">
 • múčnatka - spóry bielych plakov húb na listoch jablone, metódy kontroly sú rovnaké ako v predchádzajúcom prípade;
  img ">
 • ovocná hniloba alebo monilioz - kruhové biele výrastky a hnedé škvrny na ovocí, bojujúce s fungicídmi obsahujúcimi meď alebo fytosporínom.
  img ">

Hlavné škodcovia jabloní: t

 • roztoče z jabĺk - saje šťavy z listov, boj - liečba s Fufanon, Aktellik, Kinmiks;
  img ">
 • brassica - sanie hmyz s transparentnými zelenými krídlami, kontrolné opatrenia - Karbofos, Rovikurt, Fufanon, pomôžu vošky;
  img ">
  img ">
 • Moth - húsenica malého šedého motýľa, z neho je Glory of the Winners striekaná bioprípravkami alebo chemikáliami na báze pyretroidov.
  img ">

záver

Sláva jabloní pre víťazov je dobrá odroda, ktorú možno zasadiť v našich vlastných aj priemyselných záhradách. Dezert chuť jeho jabĺk nenechá nikoho ľahostajného, ​​o čom svedčia spotrebiteľské recenzie.

recenzia

Igor Lugin, 40 rokov, dedičstvo BryanskV Mám dom v obci s veľkou záhradou. Jablone boli staré. Prvý rok som sa rozhodol vidieť, aké ovocie by bolo na nich, čo stojí za to sa s ním podeliť, a ktorých kôra sa omladí prerezávaním. Keď rozkvitla záhrada, pozornosť priťahoval jabloň s červenými púčikmi a krásnymi ružovými kvetmi. Tešil som sa na ovocie. Dozrievali v septembri a ukázali sa ako prekvapivo chutné a veľmi elegantné. Katalóg určil, že je to Sláva víťazom. Na jar som urobil omladzujúce prerezávanie jablone a niekoľko rokov som si vychutnával dezertnú chuť krásnych plodov Anna Sergunina, 28 rokov, Lebedyan Máme veľkú záhradu mimo mesta, mnoho ovocných stromov, medzi nimi aj jablone. Sortiment sadeníc bol vyzdvihnutý s veľkou analýzou. Medzi sľubnými novými odrodami je niekoľko starých, časom overených. Jedným z nich je Sláva víťazom. Mocný strom takmer každý rok nám predstavuje veľa chutných jabĺk. Časť je uložená v chladničke až do decembra a zvyšok je určený na recykláciu. Chuť je úžasná, každému sa to páči.